Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme filozófiát tanítan...

Van értelme filozófiát tanítani a középiskolában/egyetemen?

Figyelt kérdés

Nálunk gimiben az érettségi évében volt, nagyon unalmasan tartották.. Platón, Szókratész& Tsi.

Most egyetemen is van filozófia. Igazából ezzel szenvedek. Az összes vizsgám meglett, a fontosabbak 4-5,kevésbé fontosak 3-4, de a nyavadt filót képtelen vagyok megtanulni..

Egyszerűen annyira kreált "tudomány".. Ráadásul nem is, hogy nekünk kell gondolkodni, hanem unalmas filótörténet. A professzor pedig előszeretettel buktat.


(Elnézést, ha valakit megbántottam a véleményemmel.)


Nem akarok beszűkűlt látáskörű lenni, de egyszerűen már nincs kapacitásom feldolgozni Aquinói Szent Tamás istenbizonyításait, meg Platón ideatanát.

Ennél sokkal nehezebb anyagot képes voltam befogadni, de valahogy úgy érzem, hogy ennek nem sok értelme van. Tévedek szerintetek?


Ha számít: jogász szakra járok, első félév.



2016. jan. 4. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Nincs értelme ugyanígy a bölcsészet tudománynak sem. Semmitérő diplomák, csak és kizárólag olyan diákokat tudok elképzelni ezeken a területeken, hogy mindegy csak legyen valami tetszőleges diplomájuk, hogy verni tudják a mellüket hogy ők bizony diplomás emberek, és ki ha ők nem
2016. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Én ezzel nem teljesne értek egyet. A pszichológia, a tanári szakok, a nyelvszakok például szerintem kifejezetten értékes diplomák.

Nem csak a mérnöki meg az orvosi diploma ér valamit.

2016. jan. 4. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Az első válaszoló tipikusan az a barom aki veri a mellet hogy neki mérnöki vagy orvosi tudása van de egy nyelvvizsgához nincs esze.
2016. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az első válaszoló a bölcsészet alatt nem a nyelvekre gondolt, hiszen kb. annak van haszna egyedül. Az irodalom, filozófia és az ehhez hasonló tárgyak tanítására szerintem sincs semmi szükség, sokkal hasznosabb tudományok vannak. Ami régen filozófia volt, azok a természettudományok, amik mára különváltak a filozófiától (matematika, fizika, kémia, biológia, földrajz...). Ezek után a mai filozófia halott, nem sok értelmes/hasznos dolog maradt benne.
2019. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!