Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha én az egyetem...

Miért baj az, ha én az egyetemen színházba járok bulizás helyett? Találhatok magamnak ilyen társaságot?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki azt hinné - nem, nem vagyok sznob, nem nézem le a bulizókat.

Csak anglisztikára járok, nem azért választottam, mert "könnyű", hanem mert tényleg érdekel az angol töri, irodalom, meg az amerikai is.

Nem tudom, milyen műveket fogunk venni a jövőben, de szeretném látni az összes angol és amerikai darabot, amire csak lehetőségem van, egyrészt, hogy jobban értsem azt amiről tanulunk, másrészt meg imádok mindent, ami egy régebbi korban játszódik.

Nem sznobizmusból, hanem mert mindig imádtam a Disney-meséket, a hercegnőket, a szép ruháikkal. És ahogy nőttem, a "hercegnőimádomat" a kosztümös filmekben és színdarabokban éltem ki. Színházba járni drága mulatság, ezért inkább a "buli és piapénzemet" színházjegyekre költöm.

Emiatt kinézhetnek? Vagy kultúrpcsának tarthatnak? Találhatok valakit, aki osztja velem a színházimádatomat? Esetleg ilyen pasit?


2016. jan. 5. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Őszintén remélem, hogy találsz, én orvosira jártam, teljesen természetes volt, hogy járunk színházba és filmklubba. Igaz, belefért időnként a bulizás is.:-)
2016. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hova jártál orvosira? És mikor?
2016. jan. 5. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:
van az a színvonal, amit a társadalom csak az egyetemistáknak néz el, és lehet, hogy sajnálni fogod, ha most kimarad
2016. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont egy bölcsészkaron nem fognak kinézni a színházba járás miatt, bár szerintem minden egyetemen vannak diákok, akik szeretnek színházba járni, és egyébként senkit nem érdekel, hogy te szombat este hova mész.


Nálunk (ELTE-BTK) még kedvezményes színházjegy-értékesítés is volt, nem én voltam az egyetlen, aki élt a lehetőséggel. :D

2016. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem úgy kinézni, mint a dedóban, hogy "hú, színházba jár, de égő"

Hanem, hogy hívnak mondjuk hatszor bulizni, de én nem megyek, és hetedik alkalommal már nem hívnak, mondván úgysem jön. kialakulnak a csoportok a baráti körök, én meg egyedül sírok a sarokban :D

2016. jan. 5. 09:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd, erre van esély. Ha SOHA nem mész bulizni, akkor nyilván egy idő után már nem fognak hívni.


Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy van színházkedvelő évfolyamtársad, csak meg kell találni. Ha pl. van valami facebook csoport, akkor nyugodtan beírhatod, hogy ekkor meg ekkor mész erre meg erre a darabra, és hogy van-e kedve valakinek csatlakozni. Ez egy tök jó fej gesztus, biztos más is van úgy, mint te, hogy menne színházba, de nincs kivel.

2016. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kinézni nem fognak mert egyetemen általában már van jobb dolguk az embereknek pl tanulás, bulizás, füvezés kinek mi ugye.


Ahogy írták előttem is, ha soha nem mész akkor egy idő után biztos, hogy egyáltalán nem fognak hívni.

Szerintem, ha ettől tartasz legalább egyszer szánd rá magad még ha nincs is kedved hozzá és akkor nem lesz tré.


Én is így vagyok ezzel, ráadásul BME-s pasi létemre. Szeretek színházba járni és járok is. Mondjuk én soha életemben nem is jártam bulizni mert egyszerűen nem kívántam soha a tömeget a cigiszagot a weed szagot a piát stb. Nincs ezzel semmi gond.

2016. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha hatból hatszor nemet mondasz, mikor hívnak, ne csodálkozz, ha hetedikre nem hívnak. Ez nem kinézés, ez egyszerű logika. Ha te hatszor elhívnál valakit színházba, és mindig azt mondaná, hogy ő most inkább bulizni megy, akkor...
2016. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, én is ilyen vagyok.
2016. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!