Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4 hónap alatt fel lehet...

4 hónap alatt fel lehet készülni kémia és biológia emeltre?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok,2014-ben érettségiztem.

Gimiben biosz-kémia szakos voltam(végig 4-es 5-ös),de utolsó évben meggondoltam magam és nem orvosira mentem,viszont most oda szeretnék újra jelentkezni.

Kémiából már átvettem újra az általános kémiát(még van szervetlen és szerves)és bioszból is jól haladok + feladatokat is csinálok(Ötösöm lesz kémiából és egy versenyfeladatos bioszkönyv).


Ha minden nap legalább 3-4 órát készülök és nagyon elszánt vagyok,akkor sikerülhet 75-80%-osra megírnom őket tavasszal(ennyi kell,hogy bejussak)?

A következő félévemet passziváltatom így nem is lesz más dolgom,csak ezeket tanulni:D



2016. jan. 6. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, csak ne a Pató Pál-féle elvet kövesd. Oldd meg az összes régebbi érettségit és szerintem nem gond, ha beruházol olyan könyvekre, amikben próbaérettségik vannak. Érettségi felkészítő sem lehet rossz ötlet, bár ez nyilván már nagyobb összeget fog felemészteni.
2016. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Biológiából ajánlom a Mozaikos tankönyveket, azok a legjobbak, könnyű belőlük készülni! Kémiából sajnos nem tudom, mert én fizikából érettségiztem orvosira.

Szerintem a napi 4-6 óra intenzív készülés és az előző évek összes érettségijének megoldása elég lesz.

2016. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Most számoltam ki,hogy ha mind a kettő 75% lesz,akkor 418 pontom lesz,ami pont elég is állatorvosira,az elmúlt évek pontszámait nézve..de persze afölött szeretnék teljesíteni,csak megnyugtató,hogy nem kell 90-100%-osra írnom őket,hogy legyen esélyem:D

2016. jan. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!