Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen eséllyel kerülhet...

Milyen eséllyel kerülhet ELTE-TTK-s kollégiumba az, akinek anyagi helyzete nem annyira jó, és 300 km-re lakik a sulitól?

Figyelt kérdés
A jelentkezést szeretném ELTE-TTK-ra adni, csak anyagi helyzetem miatt kizárólag kollégium alkalmas Budapesten, az albérlet árak miatt másokkal társulva sem engedhetek meg magamnak albérletet, ezért csak ez jöhet szóba, de ha mégse vennének fel koliba, akkor nem tudom mit csinálhatnék, mert ez sok mindentől függ, és sajnos sokakat nem vesznek fel hiába a nagy távolság, ezért nehéz.

2016. jan. 6. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe veszik a távolságot és szociális helyzetet is. Ha valami miatt nem sikerülne lehetőség van még felebezésre. Ha ez sem sikerül akkor feliratkozhatsz várólistára és év közben is kaphatsz kolit. Januárba meg sokan lediplomáznak, ezért tavaszra könnyebb már bekerülni.
2016. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a szociális háttered? Távolság alapján mindenképpen jó helyzetben vagy, erre jönnek még a szociális dolgok, pl. egy főre eső jövedelem.


Ha nem vesznek fel koliba, akkor feliratkozhatsz várólistára. Sokan döntenek úgy a kolis felvételi után, hogy mégsem akarnak beköltözni, vagy épp év közben költöznek ki, így esélyes, hogy bejutsz valaki helyére.

2016. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel kapok kolit, mégha először nem is azt, amelyiket elsőnek megjelöltem, hanem másikat?
2016. jan. 6. 16:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Apukám le van százalékolva, és 4 órában dolgozhat csak, anyukám munkanélküli, szóval a jövedelmünk nem olyan nagy, hárman vagyunk a családban. Nekem most lesz OKJ-s végzettségem, ez nem tudom mennyit befolyásol a helyzeten.
2016. jan. 6. 16:40
 5/8 A kérdező kommentje:
És 20 éves vagyok.
2016. jan. 6. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. ELTE kolis vagyok, belinkelem neked az első éves ügyrendet, itt megtalálod, hogy miért hány pontot kapsz majd :)


[link]


Idén 37-38 pont volt a határ, már nem emlékszem pontosan. Az, hogy melyik koliba kerülsz, szerintem megjósolhatatlan, én 54 ponttal nem kerültem be abba, amit először jelöltem meg.

2016. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezek szerint a távolságra és az egy főre jutó jövedelemre megkaphatom a maximális pontot. A velem egy háztartásban élők közül ki számít anyukám vagy apukám? Mert az első pontban ez nem egyértelmű Számomra de olvasgatom még.
2016. jan. 6. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első pontban, mindkét, veled egy háztartásban élő szülőd után megkapod a pontot. Tehát ha van egy rokkantnyugdíjas apukád és egy munkanélküli anyukád, aki tegyük fel semmilyen juttatást nem kap, az 4+6=10 pont.


Szerintem ilyen háttérrel nem kell aggódnod, meglepődnék, ha pont téged nem vennének fel.

2016. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!