Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most elkezdek készülni a...

Ha most elkezdek készülni a biológia érettségire, sikerülhet?

Figyelt kérdés

Úgy határoztam, hogy nem adhatom fel az álmaim, és küzdök érte.Tudom, értelmesebb dolog lett volna már nyáron vagy szeptemberben elkezdeni, de az lenne a kérdésem, hogy ha most elkezdem, és tanulok minden nap 2-3 órát, akkor sikerülhet-e a dolog?

Illetve milyen segédanyagok a legjobbak hozzá?


2016. jan. 7. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom, hogy milyen szinten szeretnél belőle érettségizni, de ha eddig nem hanyagoltad el túlságosan, én úgy gondolom, hogy bármi sikerülhet! :) Én tavaly érettségiztem, és már 11.-es korom óta szidtam magamat folyamatosan, hogy miért nem kezdtem el még készülni az érettségire, miért lazsálok még mindig... Ennek eredménye az lett, hogy kb áprilisban kezdtem el tanulni a töri és a magyar érettségimre, a töri 95%, a magyar 97% lett, a többi is mind 90 felett. Tehát, az ember képes rövid idő alatt is csodákra !!! :D Bár biológiából nem érettségiztem és azért folyamatosan tanultam az öt év alatt (nyelvi előkészítős voltam), szerintem bőven időben vagy még! :) Ha elsőre nem is sikerülne felvételt nyerned a vágyott egyetemre és tényleg ragaszkodsz az álmaidhoz, ne csüggedj. Az csak egy év lesz az életedből, rengeteg mindenre elég, simán újraérettségizetsz majd. Az egyetemeken olyan sok tárgy van, amik miatt csúszhatsz, hogy tényleg nem kell kétségbe esni, ha elsőre nem vesznek fel. Segédanyagokat sajnos nem ismerek, mindenesre kitartást kívánok a készüléshez! Nehéz időszak ez, de megéri ! :)
2016. jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eduline.hu-ra fel szokták tenni a témaköröket, kidolgozott tételeket meg találsz egy csomó helyen, pl. itt is:


[link]

2016. jan. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Emelt szint,ugye?Én kb 1 hónapja kezdtem el készülni(kémiára is),úgy,hogy 2 éve nem foglalkoztam egyikkel sem,de most sokkal jobban értem az egészet,leülepedett az anyag :) Keress rá ilyen középiskolás összefoglaló könyvekre meg próbaérettségikre,feladatgyakorlóra és tanulj minden nap.Egyetemen majd sokkal nagyobb anyagokból kell felkészülni rövidebb idő alatt,szóval sikerülnie kell!
2016. jan. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!