Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá ezek után...

Hogyan vegyem rá ezek után magam a tanulásra, ha nem bízok magamban?

Figyelt kérdés

Az egyetem vége felé járok, 2 tantárgyam van vissza, de azt már jó ideje tolom. Még mikor nappali tagozatos voltam, volt egy olyan félévem, hogy semmi szabadidőt nem hagytam magamnak, minden időmet tanulással töltöttem. Bejártam órára, ettem, tanultam és aludtam. Semmi több. És ekkor sem sikerült 2 tantárgy, aminek az érdekében mindent megtettem. Azóta valahogy elment a kedvem a tanulástól, elmentem dolgozni 2 évre.


Fizetés nélküli szabira jöttem szeptemberben a munkahelyemről, hogy be tudjam fejezni a sulit. Decemberig elő sem vettem a tananyagot, elcsesztem az időt minden hülyeségre. Tudom, hogy neki kéne ülni tanulni, mégpedig intenzíven, mert 2 hét múlva van az utolsó vizsga, ha most nem csinálom meg, kirúgnak. Viszont mindenfélével elcseszem az időm, takarítással, főzéssel, filmnézéssel. Már csillog a lakás, megnéztem 6 évadot egy sorozatból és még mindig nem álltam neki tanulni. Hogyan vegyem rá magam?


2016. jan. 7. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:

húzd ki a netet, esetleg az áramot is kapcsold le..

tényleg tanulj. 2 tárgyad van, azt meg lehet tanulni legalább kettesre gondolom,hogyha oda teszed magad. és ha jól értem már 3.jára csinálod ezeket a tárgyakat? szóval nem szűz anyag lesz hanem már tanultad máskor is?

mindenképpen állj neki, mert kb felesleges volt az utóbbi pár év,hogyha most ezen elcsúszol is kirúgnak.. főleg,hogy szabira is eljöttél.. ki tudja,hogy lesznek -e még ilyen toleránsak, ha esetleg jövőre is próbálkoznál..

mindenképpen csináld meg!!

sok sikert!!

és tényleg ne foglalkozz mással. tanulj.. mondjuk 2-3 órát.aztán legyen szigorúan fél óra pihenés..majd megint tanulás..

2016. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy ez már tényleg az alagút vége... Sok sikert kívánok!
2016. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!