Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira szeretnek menni de...

Orvosira szeretnek menni de nincs semmi önbizalmam. Lehetséges valahogy elerni hogy higgyek magamban? Folytatás:

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy én kepes vagyok arra a rengeteg anyag megtanulasara (masok szerint igen) illetve a gyerekek gyógy ítasara. (A továbbiakban gyerekorvoskent szeretnék dolgozni). Egy ido utan lenne onbizalmam, vagy legalabb egy kicsit hinnek magamban? Volt valaki ilyen helyzetben? Van esélyem jo erdmenyeket elerni igy is? 14/l

2015. dec. 28. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra: már most tudod, hogy mi akarsz lenni. Ez hatalmas előny.

Kezdd ezzel a könyvvel: SH Atlasz Anatómia. Elég jól összefoglalja a tananyag oroszlánrészét.


Csinálhatnál purposegames (purposegames.com) játékot az egyes testrészekből.

Magyarul még nem láttam testrészes játékot, csak latinul, meg angolul.


Önbizalmat úgy lehet építeni, hogy megpróbálod megcsinálni, amiről nem tudod, hogy meg tudod-e csinálni.

Egészen addig próbálod, amíg valamennyire nem sikerül, és utána már mondhat bárki bármit, mert te tudni fogod, hogy mire vagy képes.

2015. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg nincs pénzed megvenni a könyveket, alkalmanként felkerül a netre, pl. most is fönt van:

[link]

[link]

[link]

[link]


Szívből kívánok nked nagyon sok sikert és kitartást!

2015. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom halas vagyok a gyors es hasznos valaszert
2015. dec. 28. 00:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: szépeket írtál, de nézted, hogy még csak 14 éves? :)

Kérdező: persze, hogy sok benned a bizonytalanság, de ez normális. :) Én is tudtam mi akarok lenni, de egészen addig féltem tőle, hogy tényleg ez lesz-e jó, amíg bele nem csöppentem. Én azt javaslom neked, hogy először a biológiával és kémiával/fizikával foglalkozz, amiből emelt szintű érettségiket kell majd tenned, mert először be kell jutni. Hidd el, arra is rá fogsz közben jönni, hogyan mennyire megy a tanulás. Meg azt javaslom, hogy idegen nyelveket is most próbálj még tanulni, mert később nem annyira lesz rá időd.

Sok sikert!

2015. dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)) Megfogadom a tanacsaidat.
2015. dec. 28. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!