Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem igazán értem, hogy hogy...

Nem igazán értem, hogy hogy is működik a halasztás fősulin. Ha én csak egy félévet szeretnék halasztani, de ebből a képzésből, amin vagyok, nem indul keresztféléves, akkor kettőt kell halasztanom?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is!
2016. jan. 8. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Halaszthatsz egyet, de valószínűleg csúszni fogsz. Azokat a tárgyakat fogod tudni felvenni, amik minden félévben indulnak, és a legtöbb szakon a legtöbb tárgy nem ilyen. Nézd át a szakod mintatantervét, és sakkozz, hogy megérné-e.
2016. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kreditrendszer van, így nem számít, hogy nem indul keresztféléves képzés (legtöbb helyen nem indul egyébként).


Általában több olyan tárgy is van, amit elindítanak minden félévben, persze többnyire nem az összeset. Ha nincs, vagy nagyon kevés ilyen tárgy van, akkor érdemes próbálkozni felsőbb évfolyamos tárgyakkal. Soknak van előfeltétele, ami esetleg nincs meg neked, de soknak meg nincs, vagy már korábban teljesítetted (nem mindig van az előfeltétel közvetlenül az előző félévben).


Mindent összegezve szerintem egy 20-25 kreditet mindenképp össze lehet hozni akkor is, ha fél évet passziváltattál. Persze kényelmesebb úgy, hogy egész évet passziváltatsz, mert akkor ugyanott folytathatod. Így meg mintatanterv szerint biztosan nem fogsz már haladni.

2016. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!