Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGF-re járok.2014 szeptemberéb...

BGF-re járok.2014 szeptemberében kezdtem, most volt a 3. félévem, végig aktív volt a státuszom, államis vagyok. őszi félév végén van átsorolás költségtérítéses képzésre?

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

az átsorolás a tavaszi félév végén szokott lenni, (így páratlan számú 1, 3, 5, végén nem! Őszi félév végén sem)

(átsorolás csak egy évre levetítve lehetséges, egymást követő páratan és páros szemesztert követően)


Szóval ha most nem teljesítettél egyetlen tárgyat sem, akkor sem tehetnek át, erre csak a 4. félév végén van lehetőség, ha a mostani (3.) félévet is állami ösztöndíjas formában kezdted.


Egyébként a legújabb szabályozás szerint aki 2 félév alatt teljesít 36 kreditet nem sorolható át önköltségesre, ez korábban 30 kredit volt, (talán ebben a tanévben is még ez él) ezzel kapcsolatban a tanulmányi osztály tud informálni!

2016. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A 2012 szeptemberében az első évfolyamon tanulmányaikat megkezdő hallgatók

tekintetében – majd ezt követően felmenő rendszerben a magyar állami (rész)ösztöndíjjal

támogatott képzésben részt vevő

hallgatót -, aki az utolsó két olyan félévben, amelyben

hallgatói jogviszonya nem szünetelt, nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt

kreditmennyiség ötven százalékát, önköltséges képzési formára kell átsorolni, tanulmányait

a következő félévben csak önköltséges képzésben folytathatja. Az átsorolás kreditalapú

feltételét a HTJSZ tartalmazza.

Ez miatt kérdeztem.

2016. jan. 10. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, te komolyan egyetemre jársz?


Nem is értem mit nem értesz, amikor magad is bemásoltál valamit, amit HA értelmeztél volna, ki se írod ezt a kérdést, mivel rájössz, hogy nem MINDENKIT sorolnak át fizetősre 2 félév után.....

2016. jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az utolsó két (2) aktív félévedben nem teljesítesz minimum 36 kreditet, VAGY ha már nincs több államilag támogatott féléved mert pl csúsztál, AKKOR nyáron átsorolnak fizetősre, és következő ősztől fizetned kell.


De ugyanezt írta az első válaszoló is....

2016. jan. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!