Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező-e kitöltenem egy...

Nagylacika kérdése:

Kötelező-e kitöltenem egy tesztet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy köteles vagyok-e kitölteni bármilyen pszihológiai tesztet amiben olyan kérdések is vannak amelyekre nem szeretnék választ adni.

Gimnáziumba járok és az osztályfőnöki órára hoznak be majd két tesztet amit elvileg mindenkinek ki kell tölteni és senki sem mondhat nemet.

Ez így lehetséges hogy köteles vagyok kitölteni akaratom ellenére, vagy van valamilyen törvény/Jogszabály rá?



2016. jan. 11. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kötelezhetnek rá.
2016. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy köteles, de mi a probléma vele? Milyen teszt?
2016. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Névvel semmiképpen. De lehet, hogy névtelen.
2016. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ilyen kérdés például, hogy megszegtem-e valaha az iskola szabályait, meg hogy felzaklatna-e ha a szemem láttára elütnének egy kutyát és volt már olyan hogy szemeteltem, meg szerintem sok olyan kérdés amire nemmindenki szeretne válaszolni, főleg nem névvel mert ki akarják értékelni egyenként mindenkinek. De én ezt megfogom tagadni.

2016. jan. 12. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem névvel megy ez, lehet jeligével is. Ilyenkor korrektül tájékoztatni kell az alanyokat, hogy ki végzi a vizsgálatot, milyen céllal és hogyan biztosítják a személyiségi jogokat. A szülőknek se ártana bemenniük és rákérdezni.
2016. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valaki nem tud esetleg valami jogszabályt erre küldeni, hogy mit tehetek ez ellen?
2016. jan. 14. 22:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy mit tehetsz ez ellen? Most még pereskedni is akarsz, vagy mi? Komolyan nem értem: nem töltöd ki, és kész. Mi olyan bonyolult ezen?
2016. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Polgári törvénykönyv: magántitokhoz és személyes adatok (a jellemed is az) védelméhez való jog. Most törvényt nem bogarászok, elégedj meg ezzel a linkkel: [link]
2016. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ebben a hosszúban a 8. pont a személyes adat, ami csak akkor kezelhető, ha ahhoz az érintett hozzájául vagy ha törvény írja elő. [link]
2016. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!!
2016. jan. 15. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!