Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó dolog a távoktatás? (Tapasz...

Jó dolog a távoktatás? (Tapasztalatok, előny, hátrány)

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és jövőre fogok ballagni. Kinéztem magamnak egy főiskolát(turizmus-vendéglátás szak). A szüleim erőltetik a főiskolát, én inkább dolgoznék külföldön. Ezen a sulin viszont van olyan lehetőség, hogy külföldről távoktatással tanulhatnék. Így a szülők és én is boldog lehetnék. Ki az, aki távoktatással tanult és mik a tapasztalatok? :)

2016. jan. 12. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem munka mellett nehéz tanulni, én nem is tudnék, egyszerűen nincs idő a kettőre. Én nappalis vagyok, amit a levelezősökről tudok az az, hogy könnyebbek a zh-ik, vizsgáik (saját szememmel láttam, mutatok példát ha akarod), gondolom mert a tanárok is tudják, hogy nekik nehezebb dolguk van. Szerintem neked javarészt magolós tárgyaid lennének, bár könnyebb ha hallod szóban is azért, de ha szerinted megtudod tanulni egyedül is könyvből akkor miért ne :) De tényleg baromi sok lesz együtt, arra készülj lelkiekben :D
2016. jan. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Nem levelezőre, hanem távoktatásra mennék. Tudom, hogy nehéz lesz, de legalább nyugodt lehetek, hogy teljesítem szüleim kívánságát és még mellette a sajátomat is. És esetleg letudnád írni, hogyan működik általában a főiskola? Szóval kezdés, szünetek, vizsgák, órák, hány nap kell bemenni kb hany órára? "Csak" a vizsgákra kell tanulni? Mi az a tömbösítés? (Tudom hogy sokmindentol függ, de általában vagy neked hogy volt?) És még alapinfók, ami esetleg eszedbe jut :)
2016. jan. 12. 08:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Távoktatás valószínűleg nagyon kevés helyen van. Sokkal elterjedtebb a levelezős képzés, ami kb. 2 hetente 2-3 napos elfoglaltságot jelent, péntek-szombatra, esetleg csütörtök-péntek-szombatra besűrítve.

A tömbösítés azt jelenti, hogy a félévre előírt órákat nem heti rendszerességgel, hanem ritkábban, de akkor nagyobb óraszámban tartják, pl. ha 28 óra van előírva a félévre (14 oktatási hét, heti 2 óra), akkor betömbösítik 4 alkalomra, 7 órában, és akkor esetleg csak az van arra a napra.

Az teljesen változó, hogy hány órára kell bemenni, és az is, hogy egy nap hány órád van. Lehet, hogy reggel 8-tól este 6-ig van órád, másik napon meg nincs semmi. A vizsgákon kívül vannak félévközi feladatok is, zárthelyik, beadandók stb. Tantárgytól függ.

2016. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!