Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek? Hova mennyek? Mi...

Mi legyek? Hova mennyek? Mi alapján döntsek?

Figyelt kérdés
Helló,egy 8.-os Vajdasági diák vagyok,és a környéki iskolák nem tetszenek,gondolok itt Szabadkára,Újvidékre (ez a két hely volt esélyes). A bátyám Újvidékre járt, a nővérem pedig Szabadkára,de én nem tudok hova menni. Anyum nem enged Újvidékre,pedig ott lenne esélyes egy színészképző,a Bogdan Suput. Esetleg a nővérem iskolájába tudnák menni Szabadkára, az Ivan Saricba Közlekedési szakra,csak attól félek,hogy sok lesz a matek meg a műszaki,azok meg egyáltalán nem mennek. De azt is hülyeségnek látom,hogy Újvidékre mennyek és aztán pedig Budapestre,mert NAGYON távol akarok kerülni a hazámtól. Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy hova szeretnék menni. Szegedre gondoltam még,mert hát ha már sehova nem tudok,akkor hova mennyek. A jog érdekel,és nagyon más semmi. Csak egy könnyű 3-4 éves középiskola kell,hogy aztán mehessek az utamra,de egyszerűen NEM TUDOM HOVA MENNYEK. Nem tudok olyat választani,ami minden szempontból megfelel. Egyszerűen túl döntésképtelen vagyok. Sok dolgot megbánok miután megteszek. Nem akarom,hogy az legyen,hogy belekezdek valamibe aztán nem tetszik. Vagy úgy viszem végig a 3-4 évet,hogy bánom hogy oda mentem vagy nem tudom. Valami tanács,hogy kiderítsem mit szeretek,miben vagyok jó? Vagy esetleg egy olyan ajánlat,amire még nem gondoltam? Nagyon kétségbe esett vagyok,szinte minden ismerősöm,barátom már tervekkel van az egyetemig,én meg még a középiskolám sem tudom kiválasztani. Belefájdul a fejem,ha már rágondolok,a család is zaklat ezzel,hogy na-na,tudod már hova mész? NEM,NEM TUDOM

#középiskola #döntésképtelenség #kétségbeesettség #belefájdulafejem #ebbefogokbelehalni
2016. jan. 14. 12:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit még nem írtam oda,hogy a jogon kívül még az irodalom érdekel.
2016. jan. 14. 12:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudod, hová menj tanulni, akkor én a helyedben egy egyszerű gimnáziumba mennék - aztán 4 év alatt ráérsz eldönteni, merre tovább... Ott legalább kapsz egy általános alap képzést - utána még akármit szakosodhatsz, tovább tanulhatsz.

Amúgy meg ha anyukád nem enged Újvidékre, akkor miből gondolod, hogy Szegedre meg elengedne?

2016. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,lehet elgondolkodok még rajta,de az a gond,hogy az elméletileg nagyon nehéz. A Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnáziumra gondoltam,angol szakra,de mindenki mondta hogy már 7.-be elkellet volna kezdenem oda tanulni mert valami durván nehéz,meg bejutni is nagyon nehéz. De majd megjelölöm egy lehetőségnek,és lesz ami lesz.

Újvidékre más miatt nem akar annyira engedni,mivel a bátyámmal volt valami gebasz (valami probléma), és nem akarja,hogy velem is hasonló történjen. Onnan gondolom,hogy Szegedre engedne,mivel ott tanul a nővérem,és akkor vele laknák,vele lennék,szóval nem egyedül lennék.

Köszönöm válaszod :)

2016. jan. 14. 19:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Akit érdekel,eldöntöttem hova megyek. Elbeszélgettem a nővéremmel,szinte mindent elmondott a suliról,ahova járt (Ivan Saric Közlekedési Köztechnikus szak), és hát meg kell lepődjek,annyira nem tűnik nehéznek. Előny,hogy ingyen,vagyis hát majdnem ingyen tehetem le a jogosítványra a vizsgám,tehát ez jó. Minden tetszik,kivéve a suli kinézete kicsit leharcolt (aki nem tudja,annak elmondom,hogy nagy táblákkal van feltüntetve hogy veszélyes terület,és a falaknál egy ilyen sárga magas falszerű cucc van,hogy ne menj közel mert rád omlik :D),de az nem igazán érint engem.
2016. jan. 15. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!