Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tavaly felvettek egyetemre,...

Ha tavaly felvettek egyetemre, de nem iratkoztam be, akkor idén jelentkezéskor nem kell feltüntetni felsőoktatási tanulmányokat igaz?

Figyelt kérdés
A felvin jelentkezéskor meg lehet jelölni felsőfokú tanulmányokat, akkor is meg kell jelölni, ha az illetőnek volt valaha hallgatói jogviszonya, de ha engem felvettek és nem iratkoztam be családi okok miatt, akkor nekem nem volt akkor hallgatói jogviszonyom igaz? Mert így tudom, csak azért megkérdezem a biztonság kedvéért.

2016. jan. 14. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem iratkoztál be

-> nem írtál alá hallgatói szerződést

-> Nem lett jogviszonyod :)

2016. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem kell feltüntetni, jól gondoltam, csak a nagy izgalomtól a felvételi fázisban megkérdeztem, hogy biztos-e.
2016. jan. 14. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem lehet azonnal passzív félévvel kezdeni ezért olyan mintha fel sem vettek volna
2016. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Egyrészt ez nem igaz, mert lehet passzív félévvel kezdeni, ha az intézmény engedi. Másrészt meg nincs ok-okozati összefüggés: ha valaki elmegy és beiratkozik, azzal létrejön a jogviszony, ha nem, akkor meg nem, passzív félévvel sem.

2016. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!