Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ennek a foglalkozásnak a neve?

Mayido92 kérdése:

Mi ennek a foglalkozásnak a neve?

Figyelt kérdés
Mi annak a foglalkozásnak a neve, ahol pl. tömegközlekedési eszközök útvonalait tervezik vagy egyes városok közlekedési infrastruktúráját?

2016. jan. 15. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tippelek: közlekedési mérnök?
2016. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedésmérnökök foglalkoznak ilyesmivel.
2016. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Pék.
2016. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
70%
Én csak azt az egyet nem értem, hogy miért kell ennyire okosnak tűnni és ilyen lenézően válaszolni a kérdezőnek. Ugyanis nem véletlenül tette fel a kérdést, szeretné megtudni rá a választ, de az ilyen okos válaszadóktól nehezen fogja, mint az előttem lévő. Szóval illendő ezt a kérdést tisztába tenni. Nem közlekedési mérnök, hanem közlekedésmérnök, szóval az első válaszolótól ez tényleg nem lépi át a tipp kategóriát, még ha fel is akart vágni a nem létező tudásával. De kedves kérdező az én válaszom az alábbi: Ez a kérdés egy kicsi bonyolultabb, mint aminek tűnik. A tömegközlekedési eszközök útvonalának megtervezése és a tanulmány elkészítése javarészt a közlekedésmérnök feladata, de nem mindegy milyen eszközről van szó. A gumikerekes járműveknél ez elég egyszerű, de a kötött és kényszerpályán közlekedő járműveknél és a közlekedési infrastruktúra kialakításakor nem csak a közlekedésmérnök van benne a buliban, hanem számos más mérnök is. Vegyünk egy nem létező példát. Szeretnénk egy teljesen új HÉV vonalat létesíteni. Ekkor figyelembe kell venni a célokat, a megvalósítás lehetőségét, megtérülését Pl: mire volna szüksége az embereknek, milyen útvonalon, milyen csatlakozási lehetőségeket, mennyien vennék igénybe a járatokat stb. ez a közlekedésmérnök feladata. De szükséges a megfelelő vonalvezetés, a pálya (beleértve a hidak, átereszek, alagutak), a biztosítóberendezés, áramellátás-felsővezeték (villamos alállomások). Tehát ezért részt vesz /vehet/ a projektben építészmérnök, gépészmérnök, járműmérnök, villamosmérnök és a mester képzésben is részesült szakirányos közlekedésmérnökök pl: Közlekedés automatizálás (biztosítóberendezés, távközlés) Szóval ez egy elég összetett feladat.
2016. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
4: Köszi a szimpatikus megjegyzést, az első vagyok, és tényleg tippeltem :)
2016. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Második nem tudja,hogy a pék kenyeret süt.
2016. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat,a harmadik
2016. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!