Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre notebookot, netbooko...

Egyetemre notebookot, netbookot vagy tabletet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Igazából sokaktól olvastam és mondták is sokan, hogy nem nagyon kell jegyzeteléste használni, ezért csak arra kell szinte, hogy neptunba felvegyem a tantárgyakat, az osztályzatokat, órarendet tudjam nézni, és esetleg kidolgozni tételeket, interneten keresgélni anyagokat, vagy esetleg előadásra vinni, ha mégis szükséges. Erre melyik a megfelelő ezek közül?

2016. jan. 17. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

notebook szerintem teljesen jó, én laptopot használok, (ugye internetkapcsolat szükséges, és ez van általában minden egyetemen) a tárgyakat egyébként otthon is feltudod venni, én itthon szoktam felvenni eddig még nem dobott le :)

jegyzetelésre is ajánlott a notebook, ha nem tudod egyből kiszűrni a lényeget, hogy mit is kellene a füzetbe jegyzetelni, akkor ide nyilván gyorsabban tudsz majd egy idő után gépelni, de ez szakfüggő is.


Neptunt/ órarendet/osztályzatokat egyébként úgy is lehet nézni, hogy általában minden (jobb) egyetem (általában) földszintjén van egy ''neptun-gép'' és ott folyamatosan az van megnyitva, bárki használhatja. :) neptunkód-jelszóval lehet csekkolni mindent.

2016. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy elfelejtettem, hogy maximum 50 ezres kategória kellene. Ennyiért vehetek normálisat? Használt is szóba jöhet, ha az állapota normális.
2016. jan. 17. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ennyiből (s főleg használtan) kijön egy ilyen. Egyébként az a tapasztalat, hogy egyetemen a többség laptopot használ, ha esetleg befektetsz egy laptopba lehet, hogy hosszútávon az is megéri, a lényeg, hogy a RAM legyen 4GB. (ne 2) De nem akarlak rábeszélni, ha csak egyetemi jegyzetelésre használod, akkor a notebook, tablet is jó.

Volt egy csoporttársam, neki tablet volt, és hozzá volt egy billentyűzet is , eszméletlen gyorsan tudott jegyzetelni :D Igazából bármi jó, de tényleg ajánlott elektronikusan jegyzetelni, sokkal többet lehet begépelni.

2016. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem írd le azt is, milyen szak, melyik egyetemen, mert elég változó a dolog. Nálunk pl. az anyagok 90%-a neten keresztül érhető el, és ha nem nyomtatsz hetente 100-400 oldalt, akkor csak gépen tudsz olvasni-tanulni is. Jegyzetelésre is sokan használnak laptopot, vannak olyan vizsgák is, amelyeket lehet azon írni.


Ha van asztali géped, akkor elég egy tablet is, amit magaddal tudsz vinni, tudsz bele jegyzetelni, ha létszükség, el tudod vele érni az internetet, és tudsz rajta olvasni bőven. De ha nincs asztali géped, akkor kéne egy laptop, mivel valamin meg kell írni a szakdolgozatot is majd.

2016. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Otthon van asztali gépem, magammal vinni kellene olyan, amivel neptunozni, és jegyzetet olvasni tudok, esetleg szöveget szerkeszteni. Erre a tablet billentyűzettel is alkalmas, amúgy DE-TTK.
2016. jan. 17. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem elég egy tablet.
2016. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!