Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Milyen volt az...

Orvosisok! Milyen volt az elsô napotok/ hetetek az orvosi egyetemen? Egybôl elkezdtetek tanulni?

Figyelt kérdés
Orvosira jelentkezek ès nagyon remélem, hogy felfognak venni. Igaz csak 2017-ben èrettsègizek, de màr nagyon kìvàncsi vagyok milyen lesz az elsô napom az egyetemen, amikor màr tènyleng cèltudatosan azt tanulhatom amit mindig is akartam :D ti hogy èltètek meg h felvettek? mekkora volt bennetek a lelkesedès?

2016. jan. 17. 21:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Első 4 hétben nem tanultam semmit, aztán szépen beindult.. :D Gólyatábort meg tényleg ne hagyd ki!
2016. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Hát őszintén? A világ urának hittem magam és a gólyatáborban szétbuliztuk magunkat. Aztán jött a hideg zuhany és tudatosult bennem, hogy nem elég bejutni, ott is kell maradni. Nem törtem össze magam a tanulással, ezért a vizsgaidőszakban kissé(nagyon) össze voltam keveredve mindennel és úgy tanultam, mint egy idegbeteg. Nehéz volt behozni a lemaradást a nagyképűségem és a lazulgatásom miatt, de végül megoldottam és a vizsgáim is sikerültek. Mostanra meg próbálok mindennel napirenden lenni kisebb-nagyobb sikerekkel.|happy end|
2016. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"màr tènyleng cèltudatosan azt tanulhatom amit mindig is akartam" kezdődjön a hideg zuhany: orvosin az elején baromira nem azt tanulod, amit akartál, aminek lesz köze ahhoz, amit csinálni fogsz. Az eleje arról szól, hogy magolod az anatot, a kémiát, a biofizikát, meg még néhány hülyeséget, ami állítólag később jól fog jönni, de elsőben ha tényleg meg akarod tanulni, akkor ez a suli után még napi 4-5 óra tanulást jelent.

Az első napomon statisztika gyakrolatom meg két kémia előadásom volt, először azt hittem, eltévedtem, és ez nem is az orvosi. Aztán kiderült, hogy mégis. Úgy igazán tanulni az első demóidőszak elején álltam neki: ez kb. az 5. hét környékén volt. Persze addig is tanulgattam, de hát az semmi nem volt az anyag mennyiségéhez képest.

Viszont ha jót akarsz magadnak, akkor tényleg tanulsz az első naptól kezdve, különben nem fogod bírni idegekkel...

2016. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Dede tényleg azt tanulhatom amit akarok, nem lehet ebből kiàbràmdítani, azért a kémia meg ezek (nem tudom még mik vannak).. még ha làtszólag semmi köze sincs ahoz amit később csinàlni fogok akkor sem törit, nyelvtant meg művészetet kell tanulnom... már ha érted mire akarok kilyukadni :D alapból öröm lesz kikerülni a gimiből :)
2016. jan. 24. 15:54
 15/23 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam. De hidd el, statisztikát vagy szociológiát magolni nem jobb mint nyelvtant vagy törit... Majd meglátod te is, előre én sem hittem el...

13 voltam

2016. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát a biostatisztika, atomkötés elméletek még messze vannak a "cél"-tól szerintem :D
2016. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Saavedro ***** válasza:
100%

PTE-re mész?


Én nem voltam gólyatáborban, nem is hiányzik, de azért a hallgatóság egy részét így is sikerült megismernem. Magyarán szaralakok. De vannak nagyon aranyosak, azokkal ígyis-úgyis összehoz a sors.


Ha jót akarsz magadnak az első perctől kezdve tanulsz keményen. Mi a jobb, ha a szorgalmi időszakot keményre veszed és akkor fáradsz el, vagy a vizsgaidőszakban utolsó percben magolsz be mindent és holtfáradtan mész be vizsgára? Nagyon fontos, hogy:


1. Napi szinten foglalkozz az anyaggal, különben szarbamarkolás jön!


2. Ismételj!!! Úgysem fogsz mindent elsőre megérteni, de ha megtanulod és mondjuk pár hét múlva előveszed - amikor már az alapismereteid is mélyebbek az adott tárgyban - EGÉSZEN máshogy fogod látni a témakört, a logikáját, aaz adott mechanizmusokat, stb. PLUSZ hogyha mondjuk sikerül átnézned több heti - akár az egész félévi - anyag jegyzetét, meglátod a logikai kapcsolatokat! Ez nagyon fontos, vizsgákon MINDENBE belekérdeznek, hiába húzod ki az adott tételt, mivel minden mindennel összefügg!!!


3. GONDOLKODVA tanulj! Tegyél fel magadnak kérdéseket, ha látsz valami olyat az adott témakörben, ami ismerős másik tárgyból/fejezetből, lapozz vissza/keress utána!


4. Mondtam már, hogy tanulj?


5. MINDEN FONTOSABB tárgyat PÁRHUZAMOSAN tanulj!!! Ne csak egyet, mert karöltve járnak - anat a szövettel, e kettő az élettannal. Vizsgán más tárgyakból is kérdezhetnek (nem vicc!!!), fontos, hogy megintcsak átlásd az összefüggéseket!


6. Facebookot nézd rendszeresen, mert a csoportba brutál jó anyagokat töltenek fel - jegyzetek, tankönyvek, megbeszélik bizonyos dolgok levezetését, lehet a kurzusokkal seftelni, stb.


Ha a szorgalmi időszakban esetleg kicsit lemaradsz/valamit nem fogsz fel, bőven van időd, hogy bepótold. Vizsgaidőszakban irdatlan nagy a hajtás, NEM lesz időd arra hogy tötymörögj - a vizsgaidőszak az ISMÉTLÉSRŐL szól! Meg lehet tanulni a claviculától a teljes Anat 1-et egy hét alatt, de akkor kb. 9 órát alszol összesen és kb. 9 óráig is marad meg. Márpedig szigorlatra meg kell tanulni, nem ússza meg az ember.

2016. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A DOTE-ra megyek :D köszi a jó tanácsokat :)
2016. jan. 26. 19:09
 19/23 Saavedro ***** válasza:
Asszem DOTE-n sincs anat az első félévben. De gondolom bifiz lesz, molsejt lesz, stb. Én asszem egyedül orvosi kémiát nem tanultam, mert lutri volt, de a biokémiánál tudtam, hogy azt nem lehet ellébecolni a középiskolás nyimnyámmal. Voltak olyan hallgatók, akik viszont nem kaptak észbe és utána mehettek a pót-ZH-ra.
2016. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
De DOTE-n mikor van anat?
2016. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!