Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy amerikai diákot milyen...

Egy amerikai diákot milyen szempontok alapján vesznek fel főiskolára/egyetemre?

Figyelt kérdés
2016. jan. 18. 04:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Számít a középiskolai teljesítménye is, de emellett kell tenniük egy általános kompetenciaalapú vizsgát: az ACT vagy a SAT vizsgát. Utóbbi egy egységes vizsga, és a főiskola/egyetem dönti el, melyiket kéri.
2016. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Emellett persze vannak más módszerek is a felvételi döntésére, ahogy itthon se mindig ugyanúgy számítják ki a pontokat, de az Egyesült Államokban még nagyobb a szabadság.
2016. jan. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ott kiugró sportteljesítményért is felvesznek valakit, ha amúgy rosszak az egyéb eredményei akkor is, hogy az egyetem csapatát erősítse. Nem tudom ez a valóságban tényleg így működik-e, de én el tudnám képzelni.
2016. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2016. jan. 18. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fenti eredményket leszámítva a jobb helyeken még felvételi is van külön. :)

Emellett a sport tényleg így van. Mármint kiemelkedő sport teljesítmény esetén, a sporttal kitud váltani pontokat a felvételihez.

2016. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ezt az ACT vagy SAT tesztet mikor írják? Vagy mikorra vannak meg az eredmények?
2016. jan. 22. 15:40
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha ennyire érdekel amerika. Gondolom oda szeretnél menni... rengeteg tökéletes fórumuk van ebben a témában, sőt az iskolák honlapján is fent van minden.

Az angol tudás nagyon alap! Ha pedig megvan, csak olvasni kell.

2016. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen szeretnék kiköltözni, de nem beszélem a nyelvet, mert németes vagyok :(
2016. jan. 22. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor egyelőre felejtsd el. Egyébként miért szeretnél kiköltözni? Mit tudsz az ottani életről? Olyan gazdagok vagytok, hogy egy itthoni ház árát kifizetnétek az egyetemi tanulmányaidra?
2016. jan. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A nagybátyám lakik kint. A szüleim ki is engednének, csak nem tudok angolul és nem vagyunk gazdagok
2016. jan. 23. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!