Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a nehezebb?...

Szerintetek melyik a nehezebb? Az építőmérnök vagy a gazdaságinformatikus, illetve melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés
Ezt a két szakot néztem ki és nem tudok választani köztük. Az építőt a BME-n, a gazdinfót pedig az SZTE-n néztem ki.Melyiket lenne könnyebb elvégezni? Matekból nem vagyok kimagaslóan jó de szerintem ha komolyan veszem akkor sikerülni fog.

2016. jan. 18. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A gazdaságinformatikus a jobb, fizetés szempontjából is.
2016. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a matek kevésbé megy akkor inkább a gazdinfó, de azért abban is van matek bőven (deriválást, integrálást alapból elvárják gazdinfón, amit középisolában inkább matek fakton/matek tagozaton tanítanak inkább), plusz kiindulásnak is kell tudni programozni, legalább az alapokat ismerni kell.
2016. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a matek mindkét kb. helyre azonos komolysággal kell. A gazdinfó is informatikai képzés, azon a területen meg a matek mindig elvárás. A műszaki területeken nem kell olyan sokat beleképzelni a matekba, csak azért mert "mérnök". Talán még kevesebb is az építőn a matek, mint gazdinfón.


Nem tudom megítélni, melyik a nehezebb. Mindenesetre én nem matek alapján döntenék. Az építő mintatantervet elnézve én biztos, hogy nem a matektól félnék, vannak benne olyan tárgynevek, hogy hűha... Én biztosan gazdinfóra mennék.


A gazdinfóval biztosan könnyebben el lehet majd helyezkedni, de ha közöd nincs az egész területhez, akkor nem javaslom, hogy ilyen indíttatásból kezdj el egy szakot. Ahogy az sem egy jó hozzáállás, hogy a könnyebbet keresed. Azt végezd el, ami érdekel, és el tudod képzelni, hogy olyan területen dolgozol.

2016. jan. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha a megélhetést nézed egyértelműen az informatika a jobb.


Építő nem egy nagy karrier ilyen szempontból, nagyon szuper élmény sokaknak 130-150 ezer Nettóval kezdeni vele :DD

Az a baj sajnos sokan összemossák a kereseti lehetőségeket. "A mérnökök jól keresnek". Hát csak bizonyos iparágakban van ez így. Agrár élelmiszer mérnök pl teljesen kuka ilyen szempontból. Építő sem sokkal jobb..


Jobb helyzetben lévő iparágakban a mérnökök kétszeres bérért simán elhelyezkedhetnek..

2017. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!