Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing szakon csak egy félév a matek?

Figyelt kérdés
Ennyi szerepel a Debreceni Egyetem tantervében matematika néven. Akkor valóban ennyi a matematika nevezetű tantárgy? A többi számolós az nem érdekel mennyi van.

2016. jan. 19. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában matek 1 és 2 szokott lenni a közgáz szakokon.
2016. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, de ennél csak ennyi van odaírva. Erre a statisztika épül. Akkor ha csak Ennyi szerepel, biztos hogy valóban ennyi?
2016. jan. 19. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
ha csak egyet írnak, akkor nincs több
2016. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a neve számít, és ezt találtad, akkor valószínűleg tényleg csak egy "matematika" tárgy van. Viszont nekem pl. egy "matematika" tárgyam sincs, csak kalkulusom, lineáris algebrám és valószínűségszámításom. Egyetemfüggő, hogy mit hogyan hívnak. Viszont ha a matekozást el akarod kerülni, ne közgazdásznak menj. Ker-markon is van legalább 3-4 tisztán matekos, és még kétszer ennyi matekon alapuló tárgy. Akkor is, ha nem így hívják őket.
2016. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na közben elolvastam, csak a 2014-es tantervbe volt egy matek, a 2015-ösbe már két matek volt valóban, gazdasági matematika 1 és gazdasági matematika 2 néven. Amúgy statisztika, mikroökonómia, makroökonómia, pénzügy, számvitel mennek, mert ezeket okj-n tanultam. Csak a matekot nem szerettem, mert ott sok olyan rész volt, amit nem annyira értettem. Ezek ellenére érdemes erre menni? Mert amúgy a tantárgyak nagy része érdekel. Itt milyen olyan matematika témakörök vannak, amelyek középiskolai tananyagra épülnek, hogy azt ismételjem előtte? Ha jól tudom, akkor integrálás, deriválás, valószínűségszámítás, operációkutatásból áll az egyetemi matek.
2016. jan. 19. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!