Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az rendben van, hogy minden...

Az rendben van, hogy minden nap 7 órám van 7. -esen?

Figyelt kérdés
1 nap van 6 órám... Aztán szerdán és csütörtökön pedig különóráim vannak. Csak azért kérdem mert nagyon fárasztó, aztán még ott van a sport is...
2016. jan. 19. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha különórák nélkül érted, akkor szerintem sok. De ez nem változtat az óráid számán.
2016. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
örülj neki. 10.-be 3 szor van 8 óra kétszer 7 és kettő kőtelező(aki nem sportol) mindennapos testnevelés plusz még a szeretetszolgálat ami 50 óra egy tanévben 10.ben
2016. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen azt tudom, hogy középiskolában több lesz az óraszám.
2016. jan. 19. 15:17
 4/9 anonim válasza:
Nyugi, hidd el minden hetedikesnek így van.Örülj hogy nincs 8 órád.
2016. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért szép, hogy telibeszopatják (már bocsánat a kifejezésért) a mai diákokat. És mindenki azt mondja, hogy a "mai fiataloknak" milyen könnyű az iskola.


Amikor én jártam iskolába, általánosban még 6. óra is csak 1-2-szer volt egy héten, de már akkor is oda voltunk. Gimnáziumban 7. óra volt ennyiszer, és azt is rühelltük. Na de 8. óra? Ne nevettessetek már, 8 óra a napi munkaideje egy felnőtt embernek. Még a tanárok is legfeljebb 6-7 órát dolgoznak egy nap.


Ez az "önkénteskedős" 50 órás dolog is akkora baromság, mint a ház. Minek? Mit nyújt a szívatáson kívül?


Abszolút semmi értelmét nem látom ezeknek a túlterheléseknek azon kívül, hogy a kormány szeretne benyalni a proliknak, akik szerint az iskolások semmit nem csinálnak. Ja, meg az önkénteskedés beleillik a közmunkába, a kormány egyik legnagyobb büszkeségébe.

2016. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek az előttem szólóval (#5), szívatás az egész, ráadásul rohadt nagy szemétség... és igen, gondolj bele, hogy egy felnőttnek is hivatalosan nyolcórás lenne a munkanapja (azt most hagyjuk, hogy ez sokszor nincs így, s mióta belövellt ez a fene nagy demokrácia, ha reklamálsz, rövid úton ki is rúgnak... van a helyedre más).

Amikor én voltam gyerek, akkor is csak nyolcadikban volt hetente néhányszor hat óránk (mi még szombaton is jártunk), de azért akadtak ötórás napok is, és hétórás soha. Szóval nem, egyáltalán nem normális, de sajnos ez a gyakorlat, és ahogy lépkedsz előre, egyre több órád lesz.


Kedves ötös, gyanítom, nem tanárként dolgozol, és ha a környezetedben akad teljes állásban dolgozó tanár, aki csak 6-7 órát dolgozik egy nap... nos, ott valami nagyon nincs rendben. Amikor először kitalálták, hogy vezetni kell munkaidő-nyilvántartást, akkor persze arra is ügyeltek, hogy hivatalosan nem írhattunk be heti negyven óránál többet. Olyan pipa lettem, hogy külön füzetbe vezetni kezdtem minden percet, amit tanítással, órára készüléssel, javítással, iskolai programok szervezésével, azokon való részvétellel, kíséréssel, füzetellenőrzéssel, jegyek pótlásával, stb. töltöttem. Fél évig csináltam ezt a kettős könyvelés (a megengedett negyvenet, mert ott zsonglőrködni kellett, és a saját, valósat), és a félév végén átlag napi 11,5 óra jött ki - ebben benne volt a nyolc órás meg a 14-16 órás munkanap is...

2016. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Sok mindent el lehet könyvelni munkaidőnek, de amit ténylegesen bent töltesz, az biztos nincs 6-7 óránál több.

Elhiszem, hogy vannak egy tanárnak egyéb dolgai is, nem is ezt vitatom. De a diáknak is vannak. Neki sem ér véget azzal a nap, hogy kilép az iskolából.

Ennek fényében, illetve amiatt, hogy mégis csak gyerekekről beszélünk, nagyon erős túlzásnak érzem, hogy a közoktatásban 8 órás napok vannak a diákoknak.

2016. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedvs #7, biztos lehetsz benne, hogy teljes állásban többet töltesz bent, mint 6-7 óra, de amíg nem tanárként dolgozol, úgysem hiszel nekem, szóval felesleges ragozni. Aki nincs benne, nem szokta elhinni, és nincs is ezzel semmi baj.

Ami a másik pontot illet, én nem erős túlzásnak, hanem egyenesen felháborítónak, ifjúság elleni bűntettnek tartom, ami most az iskolákban folyik, beleértve azt, hogy egy alsósnak is van hat órája, s nem is egyszer egy héten (konkrétan a másodikosok heti kétszeri hat óráján akadtam ki, de nagyon, és a tanárnéni sem mosolygott, hanem mélységesen felháborodva mutogatta az órarendet, hogy hogyan lehet ezt másodikosokkal - általános iskola - megtenni), és ha belegondolsz, az a hetedik-nyolcadik óra sem nyolcórás munkanap, mert ha nem is annyian, mint a mi időnkben, de akadnak még diákok, akik lelkiismeretesen igyekeznek tanulni, leckét írni, így a nyolc órára rámegy még egy-kettő. Kész horror! Gyakran felnőttől sem várunk el ennyit.

:(

2016. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanmár emberek, itt mindenki csak mondja a magáét, meg keresi a kifogásokat, hogy így nem jó, meg úgy nem, meg ez sok...


Nem értem mit rinyálnak itt sokan általános iskolások, hogy 7 óra így meg úgy.


Régen is volt bőven ennyi, sőt valamikor még szombaton is iskolába jártunk, mégsem ellenkezett senki. (agyon is b(a)szta volna a tanár az illetőt).


A tananyag színvonala már teljesen le van csökkentve, matekból, fizikából totál hülyék az emberek, mert már nem tudják hova csökkentsék le az óraszámot, meg hogyan vonják egybe a természettudományos tárgyakat.


Na erről ennyit, nincs miért háborogni.

2016. jan. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!