Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi vizsga - 60 tétel 2...

Egyetemi vizsga - 60 tétel 2 nap alatt? Lehetséges? Para van.

Figyelt kérdés

Hali!


Nyugi, most is tanulok, mielőtt leszidnátok, épp csak annyira ugrottam fel, hogy ezt gyors kifirkantsam. Igazából ötlete(ke)t szeretnék kérni, biztosan voltatok már páran hasonló cipőben.


Úgy alakult sajnos (nem részletezném:\), hogy nem tudtam elég időt szánni egy vizsgámra, ami most pénteken esedékes. Más időpontban már nem mehetek.

Elkezdtem, javában tolom. Összesen 60 tételről lenne szó, jog vizsga. Nincsenek nagy elvárásaim, megelégednék tökéletesen a kettessel is, a lényeg, hogy meglegyen...


Tippek "gyorstalpalóhoz"? Előre is köszönöm!



2016. jan. 20. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

kizárt.

Tanulj meg pár tételt, és imádkozz, hogy azt húzzad amit meg is tanultál.

2016. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%

Szia! Pont az a lényeg, hogy ne parázz rá! Tudom, könnyű azt mondani :)

A fontos, hogy olvasd át az összeset feltétlen, hogy akármelyiket is húzod, legalább halovány sejtésed legyen róla.

Szerintem csináld úgy, hogy miután átolvastál egyet, átfutod megint, és a fontos dolgokat lejegyzeteled magadnak. Csak gyorsan írd le a főbb gondolatokat, lényegi pontokat, mert azzal is rögzül valamennyire (tudod, mint a puskaírás ;). Aztán vizsga előtt, ha lesz idő rá, elég azokon átsuhanni, és mindegyiknek a lényegével képben leszel.

A fontos, hogy ne ess pánikba, próbálj ellazulni. Ha mélyeket lélegzel, az jót tesz, "elfújja a stresszt" :) Próbálj minden idegszáladdal odakoncentrálni, mikor alaposan átolvasod, valami csak megmarad már ;) És persze azért aludj is valamennyit, ha teheted. Legalábbis vizsga előtt mindenképp. Hajrá!! :)

2016. jan. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

én meg azt mondom, hogy ha azon múlik, akkor inkább ne aludj

nekem is már többször volt olyan, hogy nem aludtam vizsga előtt

2016. jan. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Melyik egyetem? Milyen targy? Sok sikert amugy:)
2016. jan. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
57%
Szerintem nem lehetetlen, váltottam már meg én is a világot 1-2 nap alatt :D Az nem rossz ötlet, amit írt a második válaszoló. Tanulj meg amennyit csak bírsz, és azért a legvégén fusd át azokat is, amikre nem maradt esetleg annyi időd ..hátha tudsz róla/róluk valamit makogni :D Nyugi van, tedd oda magad, ne fászbúkozz és netezz, azokat most hanyagold. Majd írd meg, h ment! ;)
2016. jan. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

01:13!


És nem dőltél ki idő előtt? :D Na meg fogott az agyad annyira, hogy tudd hol vagy és el is mondd a dolgokat?

2016. jan. 20. 01:26
 7/13 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi a biztatásokat, ment a zöld pacsi! Igyekszem akkor így tanulni :)

Ja, és nem szívesen mondanám meg az egyetem nevét, mert bármikor előfordulhat, hogy túl kicsi a világ.. Legalábbis velem biztosan:D De ahogy írtam is, jogról van szó egyébként. Na de, csinálom tovább!:)

2016. jan. 20. 01:31
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
4-es vagyok. Azert kerdeztem, mert en is joghallgato vagyok, nyakig benne a vizsgaidoszakban. :) leirhattad volna priviben is, de nem eroszak. Inkabb tanulj! :D
2016. jan. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem.Magyar alkotmánytöri vizsgán volt így.

a tételek elejét tanultam meg

szerencsére elhitte, hogy tudom valamennyire, elégséges meglett

hasonló szerencsét kívánok neked. Valamit tudj mondani mindhez, :) hajrá!!

2016. jan. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

nem tudom milyen hosszúak ès nehezek,de szerintem teljesíthető!!! tènyleg minden tètelt legalább olvasd el,legyen róla fogalmad. de amennyit csak tehetsz,tanuld is meg.enis holnap vizsgazok,mèg van 30tètelem,de szerintem menni fog,jó vagyok a rapid tanulásban,sokszor jutottam ide xd .sok sikert!!

Az alvas szerintem fontos, de nyilván ne most aludj 8-10 orakat,hanem elèg 5-6is,de ne hagyd ki szerintem.èn hulla lennèk a vizsgán alvás nèlkül,az agyam se úgy fog

2016. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!