Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor jár a többlet pont, ha...

Akkor jár a többlet pont, ha az egyik szülő legalább egy évig munkanélküli volt az elmúlt 16 hónapban?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam erről.

2016. jan. 20. 19:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve még ezt elfelejtettem megkérdezni: arról is hallottam, hogy ha az egyik szülő legmagasabb iskolai végzettsége az alapfok, akkor is jár többletpont? Vagy, csak akkor, ha egyedül nevel a szülő?
2016. jan. 20. 19:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alacsony iskolai végzettségűnél mindkét szülőnek annak kell lenni, vagy egyszülős családban csak egynek. A másik kérdésre: rendszeres gyerekvédelmi segélyt is kapni kell a munkanélküliség mellett.

"4. A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény szerint hátrányos helyzetű az a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek és nagykorúvá vált gyermek, aki esetében az alábbi körülmények közül egy fennáll:

a) a szülő vagy a családbafogadó gyám alacsony iskolai végzettsége, ha a gyermeket együtt nevelő mindkét szülőről, a gyermeket egyedül nevelő szülőről vagy a családbafogadó gyámról - önkéntes nyilatkozata alapján - megállapítható, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésekor legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik;

b) a szülő vagy a családbafogadó gyám alacsony foglalkoztatottsága, ha a gyermeket nevelő szülők bármelyikéről vagy a családbafogadó gyámról megállapítható, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésekor az szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 33. §-a szerinti aktív korúak ellátására jogosult vagy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénylésének időpontját megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapig álláskeresőként nyilvántartott személy;

2016. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!