Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az olyan "szellemi problemaker...

Az olyan "szellemi problemakert", mint a diszlexia, a diszgrafia vagy a diszkalkulia jar a plusz 40 pont a felsőoktatási felvételinél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy en evek ota diszkalkulias vagyok es ezaltal matekbol felvagyok mentve. Ez azt is jelenti, h az erettsegin matek helyett masbol kell erettsegiznem. Nos, en olyan iranyba mennek, ahol ezaltal a magyar, a tori, az angol, a nemet es a tarsadalomismeretazok a tantatgyak, amelyekbol erettsegizni fogok. Ezekbol en torbol akarok emeltezni, ami ha sikerul, akkor +50 pontom mar lesz a tobbletpontokban. Ezenkivul angolbol es nemetbol mar egyarant megvannak a kozepfomu nyelvvizsgaim, ugyanis altalanos suliban egy nyelvi iskolaba jartam es ennek koszonhetoen tavaly es tavalyelott sikerult mindkettobol nyelvvizsgaznom. Ez igy 40 pont. Osszesegebn jelenleg 90 tobbletpontom lenne a 100-bol, de en a maradek 10-et meg megszeretnem szerezni. Eppen ezert mivel nekem van papirom a diszkalkuliarol es tobb helyen is olvastam, h a hatranyos helyzet es a fogyatekossagert (ez vonatkozik ram, bar nem szoszerint) egyarant 40 pont adhato es akkor lenne igy maximalis.

Kerdem a velemenyeteket h akkor en igenyelhetem papirral meg plusz 10 pontot a 40-bol vagy pedig mindenkeppen emeltezzek meg egy targybol, ha azt akarom, h majd maximalis legyen a tobbletpontom?



2016. jan. 21. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha van papirod róla, akkor jár a 40 pont (vagyis esetetben a 10)
2016. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%

soha nem értettem, hogy akinek ilyen "fogyatékosságai" vannak, akkor az egyáltalán hogy lehet arra képes, hogy elvégezzen egy egyetemet.... ha meg képes rá, akkor minek a többletpont?! :O

nem bántásból, de ezt a logikát nagyon nem értem.... és szerintem ennyire nem is adnak, hogy van papírod, hogy "diszlexiás vagyok"....annyi van, hogy érettségin diszlexiásként kapsz még egy órát talán megírni... és ugy diszklakulia miatt meg matek helyett másból kell, de ennyi... ennyiért nem jár...

olvasd el pontosan, hogy mit számítanak fogyatékosságnak... hiányzik a két karod, és süket néma vagy, meg vak, vagy elég a diszlexia is...

2016. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
#2 Nem kell mindent érteni, nem mindenben van logika. Viszont a Kérdező a diszkalkulia miatt megkapja a +40 pontot, mivel ez is egyfajta pszichés fejlődési zavar. Nem kell egyetérteni ezzel, de ez van. Így is nehéz neki hidd el, nem mehet olyan szakra, ahol van a tantervben matek, különben esélytelen a dolog.
2016. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Olyan szakra ahol semmi matek, kap az ember plusszpontot azért mert nem megy neki a matek...

Ez így nem túl fair.

2016. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Képzeljétek én is fel voltam mentve matekból, mert egyszerűen nem értek annyira hozzá, hogy le tudjak érettségizni matekból, alap számolásokat megtudok csinálni, de roppant nehezeket nem tudok és a vicc az egészben, hogy azokat a számolási feladatokat a büdös életben nem fogom használni semmihez sem...


Ugyanis orvosi gyógymasszőr vagyok felső fokú szakképesítéssel és még továbbképzem magam orvosi vonalon és oda pedig nem kell a matek, nem gondolnám magamat fogyatékosnak, hogy ha a matek helyett anatómiából meg ötösre vizsgáztam 72%-os... Ennyi erővel téged is fogyatékosnak lehetne nevezni mert bűn rondán írtál ide az előbb... :)


Gondolom neked is rosszul esik, ha ezt vágják a fejedhez nem? :)

2016. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

"soha nem értettem, hogy akinek ilyen "fogyatékosságai" vannak, akkor az egyáltalán hogy lehet arra képes, hogy elvégezzen egy egyetemet...."


A másik az, hogy ezt a bunkó magyar mentalitást meg viszont én nem értem, hogy a nagy egyetemisták akik annyira elvannak szállva maguktól, a szakmunkásokat általában leszokták nézni és azt akinek valamilyen problémája van valamilyen tárgyból, már rögtön fogyatékosnak titulálják... Egy probléma van a gondolkodásotokkal, (tisztelet a kívételnek), hogy azaz illető lehet más tárgyból, pl anatómiából és orvosi dolgokból meg kitűnően letud vizsgázni és később a tudatlan egyetemistát meg meggyógyíthatja a betegségtől mondjuk... :)


De gondolom ez már az agyi kapacitását sok embernek már meghaladja, elnézést, hogy magyar mentalítást hoztam fel ehhez a dolgokhoz, de amikor külföldi orvostanhallgatókkal beszélgettem úgy néztek rám mint egy emberre és egyenlő embertársra, nem pedig azt nézték, hogy hol tudjanak belém kötni, mivel tudjanak bántani, tudatlanságuk miatt... Ezt nagyon sok magyar diák kortársamnál viszont tapasztaltam, természetesen vannak kivételek, de sajnos kevés, látható itt is a válaszokból, hogy miféle lelkületű emberek kommentelnek itt, a harmadik válaszolót kivéve, mert ő normális választ adott erre, amit ez kedves felhasználó feltett kérdést.. Nem a bunkó beszólásokra kíváncsi... :)


Az egóból kicsit visszalehetne venni kedves magyar egyetemisták, (tisztelet a kívételnek) nem attól leszel okos, mert hogy egyetemista, hogy ha holtig iszod magadat egy egyetemi bulin és szétdrogozva azt sem tudva másnap, hogy mi történt veled és az intelligenciád a béke segge alatt van és az empátia a másik fontos tényező ami emberré tesz... Ugyanis ezt külföldi egyetemisták nem egyszer tapasztalták meg a jó magyar paraszt mentalitást és az alkoholizálást, ami rekord nálunk magyaroknál főleg az egyetemeken és azt gondolják, hogy ettől most menők..


A nagy fenét attól, hogy a gazdag szüleid fizetik az egyetemet és hogy eltudod végezni és hogy oda jársz attól még nem vagy okos... Elnézést, hogy ilyen részletesen írtam le a véleményemet erről a dologról, de nem ártana néhány embernek az egójából visszavenni..


:)

2016. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!