Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak vizsgakurzus felvételével...

Csak vizsgakurzus felvételével vizsgázhatok?

Figyelt kérdés
Előző félévben volt egy tárgyam, amiből megszereztem az aláírást, de nem tudtam levizsgázni belőle. Szeretném ebben a félében teljesíteni a tárgyat, de nincs meghirdetve belőle vizsgakurzus, csak az előadás. Ha felveszem az előadást, akkor ugyanúgy be kell járnom az aláírásért ( mondjuk ezt nagyon nem akarom) és vizsgázhatok,vagy én csak vizsgakurzust vehetek fel?

2016. jan. 22. 10:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mert te biztos végigtanulsz minden egyes tárgyat elejétől a végéig, ugye? :D főleg ha nem sok köze van a szakodhoz. Micsoda mintadiákok vannak itt...

Megfogom kérdezni, csak kíváncsi voltam mások tapasztalataira.

2016. jan. 23. 12:32
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen, megtanulom az anyagot, mert kell a diplomámhoz.... Na mert mi a szakod és mi az aminek olyan nagyon nincs köze hozzá?
2016. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges megítélni másokat, miért nem lett meg a tárgy, szerintem elég nagy büntetés a tény, hogy nem lett meg. Viszont sajnos az egyetemi szabályzatok különbözőek.


Ahova én jártam, ott egyszer elég volt megcsinálni a félévközi követelményt (jelenlét, esetleges ZH-k), és utána még 5 félévig érvényes volt az így kapott aláírás. És ezt teljesen logikusnak is tartom, úgyis a vizsgán kapok jegyet tárgyra. Halál felesleges a bejárás, az más kérdés, hogy egyes helyen erőltetik. (Főleg, hogy ha van vizsgakurzus, akkor miért nem vagyok köteles bejárni? Akkor már nem is kell végighallgatnom újra? Abszolút logikátlan.)


Nekem volt olyan tárgyam is, amiből az aláírást mindenki megkapta, mert nem szabtak semmilyen követelményt. Aztán mehettünk vizsgázni. Na, nekem nem lett meg a tárgy, viszont következő félévben már ZH-zni kellett az aláírásért. Nekem megvolt, úgyhogy nem ZH-ztam (sőt, csak hallottam, hogy most már kell a többieknek, mert az előadás közelében nem voltam).

2016. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!