Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGF PSZK Pénzügy Számvitel...

BGF PSZK Pénzügy Számvitel Szerintetek van bármilyen módszer, lehetőség arra, hogy a 'Bevezetés a számvitelbe' című tárgy első féléves nemteljesítése esetén ne csússzak egy teljes évet?

Figyelt kérdés

Pénzügy számviteles hallgató vagyok, később pénzügy irányába szeretnék szakosodni.


Ha jól tudom Matek 1-nél van egy megoldás erre: vizsgakurzus mellé, a második félévben fel lehet venni a Matek 2-t is, így kvázi egy félévben lehet a kettőt teljesíteni.


Egyetlen egy tárgy miatt egy teljes év csúszás rengeteg lenne, ha létezik bármi hasonló, élnék a lehetőséggel.



2015. jan. 20. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Én is oda járok,és tanárok mondták,hogy ha a matek 1 nem sikerül,akkor mindenképp csúszol,mert nem indítanak keresztfélévet.Ha megnézed,a Bevezetés a számvitelre épülnek tantárgyak,szóval ugyanaz a helyzet,mint a mateknál.Ha nem teljesíted,csúszol,viszont itt nem 1 évet.Asszem abból van keresztfélév,vagyis csak fél évet csúszol,az meg nem sok :)
2015. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, viszont vizsgakurzus indul 2. félévben, amelynek első vizsgája már most január 28-adikán lesz. Valami ilyet is találtam:


"A vizsgakurzus olyan kurzus, amit tantárgyfelvételi időszakban ugyanúgy felvehetsz, és az órákra nem kell bejárnod. De ennek előfeltétele, hogy egyszer már végigjártad az adott tantárgy szemeszterét/eit, de nem teljesítetted a vizsgát belőle. A legtöbb vizsgakurzus esetében a tantárgyfelvétel után nem sokkal van egy "A' vizsga, a "B" és "C" vizsgalehetőség viszont már csak a vizsgaidőszakban lehetséges. A vizsgakurzus ezért azoknak jó, akik valamilyen okból az előző vizsgaidőszakban nem teljesítették a vizsgát, és így azt még a következő félév kezdete előtt módjukban áll pótolni."

2015. jan. 20. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott diplomáztam, és nem akarlak elkeseríteni, de ha nem mennek a számviteli alapok csípőből, akkor nem emiatt az egy év miatti okán kell a leginkább aggódnod, hanem azért, mert a pénzügyi számvitel 1-ből a húgom bezsámolója alapján (szintén pü szakos harmadéves jelenleg) a pénzügyi számvitel 1-ből tavaly a banda 70%-a repült, a bevezetés a számvitelbe tárgynál csak 30%-os volt a szórási arány. A bevez a számvitelbe nagyon könnyű tantárgy hidd el nekem, ha az nem megy, akkor inkább menj át a gm-re, abszolút jó indulatból mondom, mert nem egy évet fogsz csúszni, hanem éveket. Persze elsőben ezt senki nem hiszi el, de ez így van.

Egyébként teljesen mindegy hogy elindítják-e keresztben vagy nem. (egyébként nem fogják, erre most a fejemet teszem) Azért mindegy, mert a ráépülő tárgyakat neked nem fogják minden félévben elindítgatni.

Csak úgy úszhatod meg a csúszást, ha elmész a VK-ra és fel tudod venni a pü1-et tavaszra. A bevezetés a számvitelbe tárgyra felmenő ágban 4 tárgy épül, pü1, pü2, vezetői és a kontrolling, de a pü2 után horizontálisan még ráépül a komplex, a konszern, a vezetői és még egy tárgy, de arra már nem emlékszem. Szóval a legnagyobb jóindulattal mondom neked, hogy menj el erre a VK-ra és csináld meg, ez lesz legkönnyebb számviteles tárgy, ami az utadba fog kerülni a suliba, ha végképp nem megy és nem akarsz csúszni akkor viszont át kell menned gm szakra.

Egyébként az ostobaság, hogyha az analízised nincs meg, akkor felveheted párhuzamosan a valszámmal, menj be a tanszékre, kérdezd meg Kollárt, Molnárt,Kocsist stb mindenki el fogja mondani, hogy a két egymásra épülő tárgy egyidőben nem vehető fel a pszf-en....ez van......

2015. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3, így már minden tiszta, sokat segítettél.


Matekom egyébként meglett, egyedül a számvitel húzódott el ennyire... Nagy hiba volt hagyni.

2015. jan. 22. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
sikerült végül?
2015. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pénzügyes, számviteles tárgyakat nem szabad tologatni, sem a stat-ot, ha ezeket nem csinálod meg az elején, a vizsgaidőszak végéig szenvedni fogsz
2015. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!