Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél problémát okozhat...

Felvételinél problémát okozhat hogy a földrajz az a 10-es bizonyítványban földrajzként szerepel a 9-ben pedig Földünk és környezetünk?

Figyelt kérdés
A két osztályt nem ugyan abban az iskolában végeztem és az egyikben áthúzták a Földünk és környezetünket és átírták földrajznak a másikban nem. Felvin viszont két külön tárgy ként szerepel. Megadhatom így is ezt a tárgyat választott természettudományos tárgynak vagy nem? És ha igen akkor melyik megnevezéssel célszerűbb?
2016. jan. 22. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szó nélkül beírnám földrajznak és kész. Úgyis be kell szkennelned a bizidet, majd jól megnézik, és ha nem tetszik nekik, akkor úgyis szólnak. Szerintem no para. ;)
2016. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak az utolsó két évet nézik?
2016. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem húzd át, és írd oda, hogy földrajz. Senkinek sem fog feltűnni.
2016. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban no para mehet a földrajz és kész. Csak ismertetőben annyira sulykolva van hogy az ténylegesen tanult tárgy mezőben azt kell választani ahogy az a bizonyítványba szerepel, én meg annyira maximalista és mindent túl bonyolító vagyok hogy konkréten kétségbe estem :)


Azért ha esetleg van még olyan dili mint én és bele fut a nagy válasz keresés közben erre a kérdésre, akkor megelőzök neki remélhetőleg egy pár kört és megosztom a "kálváriát". A biztosra menésben nem nyugodtam meg ott hogy majd itt választ kapok és oda jutottam hogy már keret tanterv alapján kutattam hogy egyáltalán mi fene különbség van egyáltalán a két tantárgy között. Hát ahogy sejtettem semmi, csak valaha Földünk és környezetünk volt a neve, csak amikor a tantervet egyszerűsítették úgy gondolták hogy akkor a megnevezést is egyszerűsítik és így lett Földrajz belőle. Ebből pedig következik hogy a "lusta" vagy épp nem szakos tanár meghagyja a bizonyítványban úgy ahogy szerepel az elnevezés, a maximalista vagy épp konkrétan szakos tanár pedig úgy van vele hogy ha átnevezték akkor átnevezték nincs mese, át kell írni a bizonyítványt. :D


És mellesleg a felvin jelezve is van amúgy hogy a két tárgy azonos de csak 2. választott természettudományos tárgy lehetőségének a szabályzatában...

2016. jan. 22. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!