Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel alapszak...

Pénzügy és számvitel alapszak elvégzése után tudni fogom hogy kell vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy naív kérdés, de GM-en sokkal több vállalkozós tantárgy van, és nem tudom nekünk tanítanak e majd ilyeneket. Aki elvégezte a PSZ-t annak megköszönném a válaszát!

2016. jan. 23. 02:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb közgazdász szaknál az alapozó tárgyak megegyeznek és vannak köztük olyanok, amik vállalkozás indításához/fenntartásához kapcsolódnak.

Én PSZt végeztem és tanultam pl.gazdasági jogot, abban egy nagyobb rész a vállalkozás indításának feltételei, milyen folyamata van stb. Vállalati gazdaságtan, az a vállalat/vállalkozás pénzügyeiről szól, költség/nyereség/adók elszámolása stb. De lehet felvenni szabadon választható tárgyakat amik hasznosak lehetnek pl. munkaerő-piaci ismeretek vettem fel, abban elég sok hasznos dolog volt, de a válsztható tárgyak egyetemenként mások.

Szóval PSZel is megvan az alap tudás hozzá, de nyilván akkor a pénzügyi részéhez fogsz jobban érteni (Vállalati pénzügyek I.,II meg hasonló tárgyaid lesznek). A GMnél nagyobb a hangsúly a vállalkozás menedzselésén, hogyan tudod hosszú távon fenttartani (ott inkább olyan tárgyak vannak, hogy Vállalkozói ismeretek, Vállalati esettanulmányok, Váll.fejlesztés - ha tudod ilyen tárgyakat vegyél fel választhatónak, ezek hasznosak ha PSZ diplomával szeretnél vállalkozést indítani)

2016. jan. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia, én most végzem a psz-t, és a tárgyink kb. 70-80 %-a megegyezik a GM-esek tárgyaival meg a nezetközi gazdálkodásos hallgatók tárgyaival is. Szóval emiatt ne aggódj :) És ha kevésnek tartod, Psz után elmehetsz bármilyen vállalattal kapcsolatos Msc-re.
2016. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!