Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a felvételi eredménye?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rosszul sikerült a felvételim.Nem kezdem el sajnáltatni magam mert az én véleményem az hogy igazánból közel nem ez a legfontosabb az életben. Nem vagyok annyira hülye hogy ne vennének fel semelyik iskolába.De ami igaz az igaz rosszul sikerült.Nem szokott mindig mindenki véleménye érdekelni(főleg ha csak kritizálni tudnak) de ha már huszan a felvételivel vannak egész nap akkor az már zavaró tud lenni és nem tud a fülem mellett el menni.

Konkrétabban:Arról van szó hogy eléggé leszólnak a pontszámaim miatt.

A ti véleményetek mi?Ti leszólnátok miatta a gyereketeket/barátotokat?Én látom rosszul a helyzetet?



2016. jan. 24. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónap múlva senki, még csak le se szarja, hogy a központid milyen lett... Ez csak afféle aktuális rágcsálnivaló...
2016. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, de igazat adok neked abban, hogy egyesek kissé túlreagálják.

Viszont megértem őket is. Amikor én mentem ezen keresztül, nekem is nagyon fontos volt, hogy melyik gimnáziumba kerülök, mert azt hittem, hogy csak a legjobbakból tudom hozni azt a szintet, ami az egyetemhez kell. Be is kerültem a legjobba, de meg is bántam..

Lényeg a lényeg, fontos, de nem kell hisztizni miatta, amit egyesek csinálnak ("Vége az életemnek, elszúrtam mindent" stb.)


Ha meg valaki leszól, engedd el a füled mellett. Kerülj be egy tisztességes suliba, ennyi.

2016. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A felvételi fontos, olyan szempontból, hogy a legtöbb 13-15 éves gyerekben kialakul egy kép, hogy hová szeretne menni továbbtanulni. Lehet ez az ország legjobb iskoláinak egyike, (Apáczai, Fazekas, Eötvös, Radnóti), lehet egy középerős gimnázium (pl. Berzsenyi, Szent László stb és a nem pesti erősebb iskolák) egy gyengébb gimnázium, vagy egy szakközépiskola, vagy akár szakiskola. Ha megvan ehhez a pontszámod, akkor mindegy, hogy az 50 vagy 95 pontos felvételivel jött össze. Ehhez másnak semmi köze, maximum a felkészítőtanárodnak és a szüleidnek.
2016. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem már bőven nem aktuális ez a dolog (most kezdem a mesterszakot egyetemen), habár sosem volt aktuális (nekem speciel nem is kellett központit írnom anno), de egyértelműen túl van reagálva. Egy átlagos szakközépbe mentem, mert ott volt olyan szak, ami érdekelt (informatika) és nem akartam 100 km-rel arrébb utazgatni. Érdekes mód onnan felvettek egyetemre (oda, ahova célzottan menni is akartam) és most mesterre szintén ugyanígy lett. BSc-n tudtam tartani a lépést, sőt, pont azok kezdtek el bugdácsolni, akik ilyen olyan szipi-szupi gimiből jöttek "előképzettséggel".

Nincs ennek akkora jelentősége, mint ahogy azt egyes emberek elképzelik. Bőven nincs.

2016. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony tényleg felfújják. Emlékszem,körülöttem is mindenki úgy csinált,mintha az életünk egyetlen lehetősége forogna kockán a központi felvételiben. Pedig annyi lehetőség van a kívánt egyetemre bekerülésre még úgy is,ha egy nem túl erős gimnáziumba kerül az ember. Vannak külön érettségire előkészítő tanfolyamok (pl. az Apáczai gimi Treff/Trefort-ja), lehet szintemelő ill. javító érettségi vizsgát tenni és 2 nyelvvizsga összehozásával is lehet pontot gyűjteni utólag,plusz ha esetleg előbb egy OKJ tanfolyamot elvégzel az is beleszámíthat. Különben is itt az internet,ha egy tanár nem a kellő szinten oktat valamit,annyi anyag elérhető a neten,hogy magadat is tudod külön fejleszteni.


Szóval,egyik füleden be,a másikon ki,h mit mondanak. :) Minden csoda 3 napig tart.

2016. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Igaz, nekem már bőven nem aktuális ez a dolog (most kezdem a mesterszakot egyetemen), habár sosem volt aktuális (nekem speciel nem is kellett központit írnom anno), de egyértelműen túl van reagálva. Egy átlagos szakközépbe mentem, mert ott volt olyan szak, ami érdekelt (informatika) és nem akartam 100 km-rel arrébb utazgatni. Érdekes mód onnan felvettek egyetemre (oda, ahova célzottan menni is akartam) és most mesterre szintén ugyanígy lett. BSc-n tudtam tartani a lépést, sőt, pont azok kezdtek el bugdácsolni, akik ilyen olyan szipi-szupi gimiből jöttek "előképzettséggel".

Nincs ennek akkora jelentősége, mint ahogy azt egyes emberek elképzelik. Bőven nincs."

Részben ehhez fűznék pár gondolatot, ha nem bánod, részben pedig folytatnám, amit mondani akartam.

Mindenkinél elsődleges, hogy oda járjon, ahová szeretne, de ha valaki egyetemre akar menni mindképp érdemes olyan iskolát megcéloznia, amely ehhez lehetőséget biztosít. Egy átlagos szakközépiskolának nem az a lényeg, hogy valaki egyetemre jusson, hanem az, hogy szerezzen egy szakmát. Ez jól látszik azoknak a mentalitásán, akik általában odamennek. A tanároknak sem az a lényeg, hogy jogász, ügyvéd, orvos, mérnök vagy épp pszichológus legyen, aki ott tanul. Míg mondjuk a legerősebb iskolákban, például az Apáczaiban (de mondhatnám még a Fazekast, az Eötvöst, a Radnótit), az ott tanulók közül igenis mindenki egyetemre akar menni és gyakorlatilag az emberek 100%-a bekerül az általuk első helyen megjelölt egyetemre. Sokan külföldre (Cambridge, Oxford). A tanárok mindenben segítenek, nem hagyják, hogy lemaradj. Igen, ellehet menni érettségi előkészítőre, magántanárhoz, de ez plusz idő (és pénz). Tehát nem biztos, hogy valaki hajlandó fél órát utazni azért, hogy a középiskolából, ahol jár, elmenjen máshová előkészítőre, vagy ne adjisten vidéken 20-30-50 kilométert utazzon.

És a közösség szerepe... a közösséget két okból is ki kell emelni: az egyik az, hogy olyan iskolába kerülj, ahol jól érzed magad, a közösség jó és hasonló értelmi szintű gyerekkel járj egy osztályba. Alsóban a gyerekek érdeklődése általában hasonló, szinte mindenki 4-es 5-ös, meg kitűnő. Felsőre ez egyre többet változik, nyolcadikra az osztály egy része "lecsúszik", más fogja érdekelni őket, lemaradnak stb. Aki lemarad olyan intézménybe megy, ahol tanulhat egy szakmát, de a tantárgyakat tekintve lemarad és egy ilyen osztállyal nehezebb haladni, magyarázni.

Egy jó iskola felhúzóerő lesz, ugyanis, ha valaki azt látja, hogy mindenki tanul körülötte nem akar majd ő lenni a legbutább, legrosszabb tanuló stb

Míg egy olyan közegben, ahol gyengébbek a tanulók, nem akar senki a legokosabb lenni, mert akkor kiközösítik, kötekednek vele és hasonlók.

Persze, van aki fel tud jutni egyetemre és ez dicséretes. És vannak olyan szakközépiskolák, amelyek sok gimnáziumnál jobbak.

2016. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!