Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miyen szakra van lehetőségem...

Miyen szakra van lehetőségem íratkozni ha nagyon szeretem a történelmet?

Figyelt kérdés

Tudom, van történelmi, régészeti szak, de itt nagyrészt Magyarország és a Kárpát-medencével foglalkoznak.


Én pedig olyanokról szeretnék tudni, amivel kapcsolatban később lehet kutatni, stb. (ősi civilizációk, birodalmak, Egyiptom, Sába, rejtélyek, stb)


És a világban hogyan, MIKÉNT lehet elhelyezkedni?

(gondolom pl Amerikában vagy valahol nem megyek sokra magyar törivel)

Azok érdekelnek, amiket a filmekben is látni, ahol kuatatnak, stb



Milyen az egyiptológia szak, aki oda jár mi a véleménye róla?

És van esély hogy a jövendő 3 évben Szegeden is nyissonak ilyen szakot?



2016. jan. 24. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Pl. az ELTE-n van lehetőséged közel-keleti régészetre specializálódnod. De ott van még pl a keleti nyelvek és kultúrák szak is, amit az SZTE-n tanulhatsz.

De szerintem a sima töri is járható út, ha ókoros leszel. Persze, biztos sok lesz a magyar töri, de szerintem azon múlik minden, hogy mire specializálódsz.

2016. febr. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!