Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék kijutni Svájcba!...

Szeretnék kijutni Svájcba! Van rá lehetőségem?

Figyelt kérdés
Anyukám már 7éve él kint Svájcba. Oda ment férjhez. Én 27éves vagyok és itt élek magyarba. Szeretnék ki menni, de még neki nem említettem. Nem tudom, hogy milyen támogatást kapnák anyukám után. Be vagyok regisztrálva, hogy vagyok neki... hiába már felnőtt voltam amikor ő ki költözött.
2015. okt. 12. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Támogatást nem kapnál, nem vagy már gyerek.


Anyukáddal beszélj, ha tud segíteni a munkavállalásban, elhelyezkedésben, akkor érdemes megfontolni. De segélyre meg juttatásokra ne számíts, mikor semmi közöd Svájchoz.

2015. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Támogatást? Mire fel? Mert létezel? Ugyan már!


Munkát kereshetsz, de ez anyádtól független.


Beszélsz valamilyen nyelvet?

2015. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem, mégis milyen támogatást kapnál anyud után? Svájcban is ugyanúgy nagykorú vagy mint itthon...Ne élősködni akarj kint(bocs de nekem ez jött le az írásodból).

A képlet ugyanaz mint bárhol: munkát kell találnod és lakást. Gyakorlatilag ha nincs svájci kapcsolatod (neked szerencsére van), akkor szinte esélytelen munkát találnod. Tehát szólj anyudnak és a férjének,hogy ki szeretnél költözni,hátha tudnak neked munkát,sajnos máshogy tényleg nem megy,tapasztalatból mondom. És ami fontos,ha normális munkát szeretnél,hogy az adott nyelvet,attól függően,hogy melyik területre mennél(német,francia vagy olasz)legalább középszinten beszélned kell. De támogatásra ne számíts, nem is értem, miért kapnál 27 évesen anyud után bármit is.

2015. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én a letelepülésre értettem. Nem rövidtávra mennék, így legelsőnek talán 3-6hónapra kapnám meg. De anyum után arra gondoltam, hogy legalább 1 "B" letelepülésit kapnák... Nem kell az embert kiforgatni... Na de mindegy.
2015. okt. 12. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy anyukád kint él, semmit nem nyom a latban a letelepülési engedély elbírálásánál, hisz bőven nagykorú vagy.


Munkavállalásra szóló engedély (B) esetén az igénylés feltétele, hogy már legyen meglévő szerződése az embernek, tehát úgy nem megy a dolog, hogy kijövök munkát keresni, és majd lesz valami (illetve de, csak akkor a nem munkavállalóknak szólót kell igényelni, amelynek további feltételei vannak).


Még a legrövidebb időtartamú (1 éves) engedélyhez is kell egy határozott idejű munkaszerződés.


Valamint kezdj el gyűjteni is, mert ha nincs munkád, akkor azt kell igazolnod, hogy van legalább 6 hónapnyi megélhetésre elegendő pénzed (havi 2000 CHF körül).

2015. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak...
2015. okt. 13. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!