Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előre lehet hozni a gyakorlato...

Előre lehet hozni a gyakorlatot fősulin?

Figyelt kérdés
Egy egészségügyi főiskolára járok, mivel csak májusban és október végén van államvizsga. Én a májusi időszakban végeznék, ha meglenne a gyakorlathoz szükséges vizsgám. Az elmaradt vizsgát tavaszi szemeszterben szeretném letenni. A kötelező gyakorlatot 8. félévben kell teljesíteni iskolai idő alatt (ezt nem tudom teljesíteni, mivel akkor fogok csak vizsgázni a gyakorlat előfeltételéből), utána jön az államvizsga. A kérdésem az lenne, hogy előrelehet hozni valahogyan a 10 hetes gyakorlatomat mondjuk nyárra, hogy októberben letudjak államvizsgázni? Lehetséges ez, van olyan, aki megtudta ezt tenni? Megfogom kérdezni a TO-n csak most nincs időm bemenni hozzájuk.
2016. jan. 26. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az esetek jelentős részében nem lehet megtenni, de a szabályzat egyetemenként változik, ezért javaslom a szabályzat áttanulmányozását különös tekintettel: a "kurzus a szakmai gyakorlat félévében", illetve a " szakmai gyakorlat jelentkezési feltételei" pontokat.


A te leírt dolgaid alapján:

Ha a "gyakorlat feltételét képező" vizsga nincs meg, akkor nem hozhatod előre, de legtöbb egyetemen egyébként sem lehet "aláírást/óralátogatást igénylő" tárgyat a szakmai gyakorlat alatt felvenni, csak vizsgakurzust.

2016. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
úgy csinálnám, hogy májusban letenném a vizsgát, ami a gyakorlat feltétele, a gyakorlat 2x5 hétből áll, ha valahogyan lehetséges lenne elkezdeném már nyáron, hogy 2016 október végén államvizsgázhassak. Augusztus közepe tájékán kellene elkezdenem, ahhoz, hogy tudjak államvizsgázni akkor. Nem tudom, hogy a dékánnál lehetne-e ilyet kérvényezni...Januárban nincs államvizsga, gondolom az én kedvemért nem tennének be...
2016. jan. 26. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!