Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzés után...

Felsőoktatási szakképzés után ugyanazon az egyetemen tanulhatok ingyenesen (államilag támogatott) alapszakot?

Figyelt kérdés

Már láttam ehhez hasonló kérdést, az azonban 2011-es volt, és a biztonság kedvéért megkérdezem még egyszer, hiszen évente változnak a szabályok szinte.

Debrecenbe szeretnék menni igazságügyi igazgatási alapszakra (430) viszont ehhez 90%os emelt töri kellene... ezért gondolkoztam azon, hogy először elmegyek a két éves jogi szakképzésre, és utána folytatom az igazságügyi igazgatásit. Lehetséges ez úgy, hogy az állam finanszírozza?



2016. jan. 26. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de mivel két különböző képzési formáról van szó ezért majd 2 év múlva újból felvételizned kell, és akár az is előfordulhat, hogy addig megváltozik a felvételi követelmény.
2016. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ez a két év az, amit tanulással töltök el?

attól hogy változnak a követelmények nem félek, mivel a szakra nem kell emelt érettségi, és nekem alap, hogy az lesz, illetve nyelvvizsgám is van.:) tehát úgymond már most túlteljesítettem :D

2016. jan. 26. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom 2 éves az fsz képzés. arra gondoltam.

Egyébként ha megvan az alapképzéshez mindened, akkor miért akarsz előtte mást tanulni?

2016. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mert sajnos 430 pontom nem valószínű, hogy meglesz, persze arra jelentkezek elsőként. az a baj, hogy amilyen szerencsém van egy két ponttal fogok lecsúszni róla.
2016. jan. 26. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ez így lehetséges, és elvileg a szakképzésen szerzett kreditjeid 75%-át el is fogadják majd az alapképzésen, így akár azt le is tudod vele rövidíteni. Ráadásul plusz pont is jár majd érte felvételinél tehát nagyobb esélyekkel indulsz ha ezt elvégzed.
2016. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!