Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért a földrajz szakkal a...

Miért a földrajz szakkal a legnehezebb statisztika szerint elhelyezkedni? Szerintem hülyeség, mert a bölcsész szakokkal nehezebb

Figyelt kérdés
Eduline-n ezt hozta ki a statisztika, hogy a turizmus-vendéglátás, és a földrajz szakosok kapnak legnehezebben diplomás állást. Ezt nem hiszem el, mert ott van a szabad bölcsészet, a törmelék néprajz, magyar és nyelvszakok, amelyek alig kellenek valahová. Miért nem említi ezeket a statisztika? Amúgy hihetőek ezek az adatok? A bölcsész szakokat nem is említi, meg szerintem természettudományi szakokra nagyobb a szükség.

2016. jan. 27. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A bölcsész szakokat azért nem említi, mert bármilyen hihetetlen, NEM olyan nehéz elhelyezkedniük nekik. Bölcsészkart végeztem, és alig ismerek olyat, akinek gondja lett volna ezzel. Nem közvetlenül pénzzé tehető tudásról van szó, de néhány szélsőséges esettől eltekintve a bölcsészek viszonylag sokoldalú emberek. Ehhez képest én ismerek mérnököket, akiknek a világuk szinte csak arról a szakról szól, amit csinálnak (még ha nem is tudják, mikor végeznek, mit fognak később dolgozni), csak ők ezt "megtehetik".

Az a különbség, hogy aki turizmust tanul, azon a területen helyezkedne el, de itthon ez nem könnyű, illetve sok a legtöbb turisztikai pozícióhoz feleslegesen túlképzett (illetve bizonyos szempontból képzetlen) az, akinek ilyen diplomája van. A földrajzosnál szerintem pont az lehet, hogy van egy masszív elméleti tudása, amit pénzzé tenne, de nem tudja, mert magában a földrajz erre nem elég. Holott pl. a geodéziában van pénz bőven.


A bölcsészekről csak annyit, hogy most lehet jönni azzal, amit tanulnak, az nem keresett, de eszükbe sem jut azzal állást találni. Egyébként furcsa, hogy a történelem szakosokat kihagytad, hiszen tapasztalatom szerint ők vannak a legrosszabb helyzetben a bölcsészek közül. Tehát ezért nem állja meg a helyét, hogy a "természettudományi szakokra nagyobb a szükség", mert a bölcsész sem a humán tudományok képviselőjeként helyezkedik el feltétlenül.

2016. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor szerinted például szabad bölcsész szakkal hamarabb talál az illető adminisztrációs, vagy hivatali munkát, mint földrajz szak térségfejlesztési specializációval? Mert nem tudom elhinni, hogy nincs erre igény. Oké, nem mérnöki tudás, és nincs annyi gyakorlat, de akkor is. Ahogy említetted a bölcsész sem feltétlenül a szakterületén helyezkedik el, ezt akkor miért nem teheti meg a természettudományi szakon végzett? Nekik is van átfogó ismeretük mindenről szinte.
2016. jan. 27. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Lehetne. De az összehasonlításnál vegyük figyelembe, hogy egy szakot hasonlítunk össze egy egész képzési területtel.

Valószínűleg a konkrét okok sokkal bonyolultabbak. Figyelembe kell venni, hogy egy dolog a szak, de igazából az emberen múlik főleg, hogy tud érvényesülni.

2016. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy van a földrajz alapszaknak egy térségfejlesztési specializációja, attól még földrajz alapszak, ez a plusz néhány specializációs kredit nem ad specializált tudást. Vannak erre külön alapszakok (pl. gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök), és számos mesterszak.


Nem haszontalan a képzés, de nehéz ennyi földrajz alapszakos hallgató képzése mellett a későbbiek során szakirányú munkát találni.

2016. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha alapszak elvégeztével településmérnöki mesterképzésre jelentkezik, azzal már könnyebb a helyzete, mert már komolyabb szintű tudásra tesz szert igaz?
2016. jan. 27. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom, hogy a településmérnököket mennyire keresik, de azt figyelembe kell venni, hogy mivel a földrajz természettudományi képzés, mesterképzésen majd mérnöki tárgyakat kell pótolni.
2016. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor szerinted például szabad bölcsész szakkal hamarabb talál az illető adminisztrációs, vagy hivatali munkát, mint földrajz szak térségfejlesztési specializációval?"


Ha jobban beszél nyelveket akkor igen. És ha jol tudom a bölcsész diploma 2 nyelvvizsgához van kötve.

2016. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyelvszakok mind bölcsész szakok, és manapság az egyik legfontosabb dolog hogy beszélj idegen nyelvet, ezért helyezkednek el áltlagb könnyen a bölcsész szakon végzettek. Persze nem mindenki. Egy kommunikáció szakos pl nem nagyon fog ilyen diplomával munkát kapni a szakmában.
2016. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!