Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudok leadni egy tárgyat?...

Hogy tudok leadni egy tárgyat? (BGF)

Figyelt kérdés
Felvettem egy szabadon választható tárgyat 2 kreditért. A vizsga nem sikerült, és úgy döntöttem, hogy nem akarom ezt a tárgyat tovább erőltetni. Majd a kövi félévben fel szeretnék venni egy másik tárgyat, ami ugyanebbe a szabadon választható kategóriába tartozik a mintatanterven belül. Milyen indokokkal ill. hol/hogy tudom elintézni, hogy ne kelljen ezt a tantárgyat tovább tanulnom

2016. jan. 27. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, utólag nem tudod leadni. A félév idején a szorgalmi időszakban van még lehetőség utólagos tárgyleadásra, de ahhoz nagyon jó indokot kell találni (pl. időközben megváltozott az időpontja és az neked nem megfelelő). De az nem oké, hogy nem sikerült a vizsga, és utána te leadod, mintha mi sem történt volna. Egyszerűen megkapod az egyest a tárgyra, nem sikerült elvégezni, de ha szabadon választható, akkor ne törődj vele, ne vedd fel legközelebb, nem lesz belőle semmi. Következőre érdemes okosabban csinálni, és eleve el sem menni vizsgázni, ha érzed, hogy nem fog sikerülni, mert az 1-es beleszámít a tanulmányi átlagodba, ösztöndíj-indexedbe, az elhagyott tárgy viszont nem (=az, amelyikből nem szerzel érdemjegyet).
2016. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nincs olyan hogy ha felvettem, akkor azt el is kell végeznem? Ebből nem lehet problémám a későbbiekben?
2016. jan. 27. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
A-a. Simán lehet, hogy megbuksz valamiből. Ha kötelező tárgy, akkor következő félévben (vagy egy év múlva, ha csak akkor indítják) újra felveszed és megint megpróbálod. Ha nem kötelező tárgy, akkor pedig egyáltalán nem probléma, ha nem végzed el, hiszen nem kötelező. Csak legyen helyette más, mivel ezért a tárgyért nem kapod meg a szabvál krediteket.
2016. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

Igaziból az is közrejátszott a dologban, hogy két szabadon választható tárgyam volt felvéve, az egyik sikerült, és ezért a másikra nem fordítottam annyi figyelmet.

2016. jan. 27. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen, elég sokakkal megesik egyszer-kétszer :)
2016. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!