Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri levelezőn járni egyetemre?

Megéri levelezőn járni egyetemre?

Figyelt kérdés
Mennyivel jobb, mint a nappali, vagy mennyivel nehezebb? A tananyagot leadják rendesen, és tartható a tempó?

2016. jan. 28. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

"Mennyivel jobb, mint a nappali"


Te forditva ulsz a lovon.


A levelezo jobb mint a semmi, ennyi.

2016. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennél semmilyenebb választ nem kaphattam volna. Csak véleménykérésnek szántam, szerintem jobb, mint a nappali, mert az elbassza minden szabadidődet sok felesleges tantárggyal, itt meg van időd mindenre, nem kell felesleges óra miatt ott ülni napközben.
2016. jan. 28. 09:24
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Te jártál már egyetemre? Megtapasztaltad már a különbséget abban, hogy minden héten gyakorlod az integrálást gyakorlaton, vagy legfeljebb öt feladatra van lehetőség egy szombat délután? Sok ember van, aki sosem sajátítja el magától vagy csak kevés oktató kísérte gyakorlással ezeket.

Meg azért sem értem ezt a "sok felesleges tantárgy" dolgot, mivel a levelezőn szinte teljesen ugyanaz a tantárgylista van, mint nappalin.

2016. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem szinte, hanem pontosan ugyanaz a tanterv levelezőn, mint nappalin. A szabadon választható tárgyakban lehet eltérés, de azok úgysem számítanak.


Nappalin nem kötelező bejárni az előadásokra, ezért nem értem miként szúrná el az idődet. Ha akarsz bemész, ha nem, akkor nem. Pár előadás után már úgyis tudni lehet, hogy melyikre érdemes bejárni.


Levelezőn kevesebb óraszám miatt kevesebb anyagot adnak le. A jegyzetek mennyisége ugyanaz lesz. Tanártól függően, a leadott anyag megegyezik a vizsgán számonkért anyaggal. Sokan figyelembe veszik, hogy munka és család mellett nem lehet annyit tanulni, mint nappalin, ezért nem szívatnak meg. De ez nagyon tanárfüggő.


Lehetőség szerint nappalira járj. A levelező azoknak lett kitalálva, akik munka mellett akarnak diplomázni vagy pályát váltani.

2016. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Levelezőn tanulok. Előtte nappalin is voltam, más suliban. Kemény így is, úgy is. Amikor minden nap bejársz, jobban "benne vagy", viszont nem tudod eltartani magad, nem tudsz dolgozni és gyakorlatot szerezni. Nekem a levelező jobban bejön, munka is lehet mellette, diploma mellé már gyakorlatot is fel tudsz mutatni, ha előtte jó helyen dolgoztál, és én amúgy sem szeretek egész nap a padban ülni. Jól tanulok könyvből, jegyzetből is. Nem mondanak el úgy mindent, mint nappalin, időhiány miatt.
2016. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A levelező amúgy nekem is megfelelőbb, mert dolgozhatok mellette rendesen, és a költségeimet finanszírozom, mert nem mindenki teheti meg magának, hogy ott melegedjen egész nap a tanteremben, és diákmunkákat vállaljon kamuból kis zsebpénznek, a diákhitel 1 erre kevés. Amúgy meg nem tudom melyik állítja, hogy a tantárgyak megegyeznek, mert se tesi se töltelék tantárgyak nincsenek levelezőn a tantervet elolvastam, csak a szükséges van, és nem integrálós, deriválós szak, hanem humán jellegű, ahhoz meg szerintem a levelező alkalmas. Amúgy gyakorolni otthon kell. Csak véleménykérés volt, az első "válaszoló" kivételével a normálisaknak köszi a választ, részemről ennyi volt.
2016. jan. 28. 10:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Csak véleménykérés volt"


Ugyan. Te allitottal valamit, meghozza azt hogy a levelezo jobb mint a nappali.


A valosag meg mas. Vannak elonyei es hatranyai, nyilvan ha neked nem megvalosithato a nappali akkor jarj levelezore.

2016. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"se töltelék tantárgyak nincsenek"


- Nálad ez mit jelent?

2016. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A filozófia is ilyen. Nem azért megyek pl jogra, hogy bölcsésztárgyat tanuljak.
2016. jan. 28. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Levelezős jogon is van filó... Legalábbis ahova én járok.
2016. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!