Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor megkaptam a felment...

Most akkor megkaptam a felmentést matematikából?

Figyelt kérdés

Voltam gyermekpszichológusnál aki megállapította a diszkalkulia gyanúját. Ezután a pedagógiai szakszolgálatnál rengetek tesztet kellett elvégezzek.

Kaptam egy papírt hogy matematikából súlyos tanulási nehézséget állapítottak meg nálam. Akkor most választhatok más tantárgyat matematikán kívül? A volt iskolámban nem fogadták el a papírt amit év közben adtam be csak annyi könnyítést adtak hogy tovább írhattam az érettségit, ami természetesen elégtelen lett. Az október pótérettségi szintén elégtelen. Idén szeretnék más tantárgyból érettségi vizsgát tenni.



2016. jan. 28. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Kaptál felmentést, vagy csak a normál papírt? Igazából az első esetben nem kaphattál egyáltalán jegyet sem matematikából, akkor valóban választhatsz. Papírt általában csak 1 év kontroll után adnak. (Heti 1 alkalom).

Viszont a második esetben csak részleges felmentést kaptál, ami körülbelül ezt jelenti.

2016. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a gyors válaszod! 12. osztályos koromban kérelmeztem a felmentést év közbe. Már az általános iskolában sem ment a matematika, de mivel minden évben más tanárt kaptunk, és beraktak minket kezdő csoportba, év végén mindenki megkapta a kettest. Valószínű így próbált megszabadulni tőlünk az iskola. Középiskolában sem lett jobb a helyzet 9. osztálytól kezdve éppen hogy csak átengedtek. 11. osztályban sikeresen pótvizsgáztam matematikából. 12. osztályos koromban tudtam meg hogy létezik olyan hogy diszkalkulia. Elvégezték a teszteket és több hónapon keresztül foglalkoztatásra kellett járjak hetente. Ezután kaptam egy A4-es lapot lepecsételve hogy megállapították a tanulási nehézségem. Valószínű középiskolában azért nem adták meg a teljes felmentést mivel már abban az évben voltak érdemjegyeim matematikából. Most teljesen kétségbe vagyok esve. Jelenleg nem tanulok, nincs munkám. Szeretném megszerezni az érettségi bizonyítványt, abban reménykedek hogy valamelyik iskola elfogadja a papírom.
2016. jan. 28. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem teljes felmentésre vonatkozik, garantáltan nem fogadják el sehol. :(

Én például nem is akartam és nem is kértem teljes felmentést, mert tudtam, hogy akkor másból kell érettségiznem. Az a papír, ami csak annyit tartalmaz, súlyos tanulási nehézségeid vannak, csak arra vonatkozik, hogy kevesebbet követeljenek tőled és több időt kapj.

Szerintem menj vissza oda, ahol ezt kivizsgálták és megállapították, ha szükséges kérj ilyen papírt.

2016. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Még egyszer köszönöm hogy szántál időt a kérdésemre!
2016. jan. 28. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:
A volt iskoládban helyesen jártak el, az év közben leadott papírt nem szabad elfogadni. A pedagógiai szakszolgálatnak konkrét javaslatot kell tartalmaznia, hogy mentsenek fel a matematika osztályzattal való értékelése alól, vagy hogy adjanak hosszabb időt a feladatok kidolgozására. Ha nem ilyen papírod van, akkor nem mész vele sokra. Ha ilyen, akkor az érettségi jelentkezéssel együtt be kell adnod a papírt és egy mentességi kérelmet az igazgatónak címezve, és ennek alapján az igazgató hoz egy határozatot, hogy másik tárgyat választhatsz, illetve hogy több időt kapsz. Ha ez a határozat megvan (ezt az igazgatónak a jelentkezés elfogadásakor el kell döntenie, febr. 15-éig), akkor van meg a felmentésed, különben nincs.
2016. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kateryna37 válasza:
100%
Utolsó ez nem teljesen így van, ha a szakszolgálat felmenti akkor az igazgatónak el kell fogadni, nincs más választása
2016. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha megfelel azoknak a feltételeknek, amiket leírtam.
2016. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!