Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes csak diploma miatt...

Érdemes csak diploma miatt elvégezni valamilyen szakot?

Figyelt kérdés
Olyasmi mint a bölcsész szakok, vagy amit könnyű elvégezni, és nem azért mert azon a területen akarok elhelyezkedni, hanem csak, hogy ezáltal is több legyek a munkaerőpiacon. Ez növelné az értéket?

2016. jan. 31. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem, sőt egyes helyeken azzal fogsz szembesülni, hogy így túlképzett lettél, ami megint hátrány.
2016. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy ez segítség lenne a munkaerőpiacon. Hiszen ha teljesen más terület, akkor ez nem releváns az adott munka szempontjából.

Azt már tudod, hogy mit akarsz csinálni? Miért nem valami ahhoz kapcsolódót tanulsz.

Ha már dolgozol és besorolás alapján kapod a fizetésed, akkor lehet értelme csak úgy egy akármilyen szakot elvégezni, csak hogy magasabb besorolásba kerülj a diploma miatt.

2016. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha teljesen más irányban akarsz elhelyezkedni, akkor szerintem a diplomád abszolút nem lesz releváns. Még szerintem hátrányba is kerülsz, hogy miért nem azon a területen szereztél diplomát, ahol pályázod az állást?


Szóval szerintem ha diplomát szeretnél, akkor ténylegesen abba az irányba tanulj tovább.

2016. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A jogvégzett politikusok jelentős része ilyen.
2016. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyanra gndoltam, amivel irodai munkakörben adminisztrációs feladatokat csinálhatok. Amúgy sok munkakörben el tudom magam képzelni, és sok minden érdekel. Sokáig földrajz szakon gondolkoztam, mert nem olyan nehéz de széleskörű ismereteket kapok, igaz szakterületen belül nehéz elhelyezkedni vele. Aztán mezőgazdasági mérnöki is érdekel, itt a környékemen sok helyen elhelyezkedhetnék, igaz kellene ismerettség is, csak nem tudom ez mennyire nehéz szak. Ezek miatt gondolkoztam már olyano, hogy csak elvégzek valamit és annyi.
2016. jan. 31. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Iroda, adminisztrációs munkához ami kell: gépírás, nyelvtudás (ha olyan a cég), számítógép használata, esetleg jogosítvány. Ehhez felesleges pl. valamilyen földrajz szakos diploma :)

De ha érdekel a mezőgazdaság, akkor végezd el azt és hátha sikerül olyan munkát találnod. Ha nem, akkor még mindig nézhetsz adminisztrációs munkát.

2016. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!