Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan és hogyan tudok bizonyí...

Honnan és hogyan tudok bizonyítvány másolatot kérni?

Figyelt kérdés
Az az általános iskola amibe jártam már vagy húsz éve megszünt. Viszont nekem most bizonyítvány másolatra lenne szükségem. Hogyan tudom ezt megszerezni és honnan...
2016. jan. 31. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
"Jogutód nélkül megszűnt intézmény esetén ahol az intézmény működött, a területileg illetékes levéltárból kell kérni a tanulmányokra vonatkozóan adatszolgáltatást (pl. törzslapból másolatot, ennek hiányában egyéb az irattárban fellelhető irat másolatát, ami hitelt érdemlően bizonyítja, hogy a bizonyítvány tulajdonosa az adott intézményben folytatta tanulmányait). Ezt követően kell az illetékes kormányhivatalhoz (oktatásért felelős főosztály) fordulni a hitelestésért, vagyis aláírásért és pecsétlenyomatért, melyet szintén az eredeti okiratba tesznek."
2016. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. febr. 1. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!