Ez milyen eredmény?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy egy erős gimnáziumba adtam be a jelentkezést,az oldalon azt írják,legalább 4,00-es átlaggal lehet bejutni,és az 5.,6.,7.,évvégi,8.félévi jegyeimet nézik.5.és 6.osztályban 4,7-4,8-as átlagom volt,7.évvégén 4,6-os,és most,8.félévben pedig 4,5.(úgy,hogy ezekbe az átlagokba beleszámoltam a készségtárgyakat is,azok nélkül jobb lenne) A felvételi meg,hát nemtudom.A magyar 44 pontos lett,arra elég büszke vagyok,a matekot viszont nagyon elrontottam,az csak 15 pont lett.:( Minden bizonyítványomban csak 4-esek meg 5-ösök vannak.Szerintetek van esélyem bejutni?

2016. jan. 31. 15:18
 1/4 anonim válasza:
igen
2016. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel nem sok minden mondtál.

Sok gimnázium honlapján van olyan, hogy a tapasztalatok szerint x átlag alatt nem jutnak be a tanulók, blabla...

Gimnáziumot mondj. Az "erős gimnázium" szubjektív és emellett tág fogalom is.

2016. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az eredményeid eddig nagyon jók voltak, nem hiszem, hogy a matek felvételi ennyire lerontotta volna. :) Hidd el könnyebb bejutni a középiskolákba, gimnáziumokba mint gondolnád a bent maradás lesz nehezebb, de ilyen eredmények mellett nem hiszem, hogy gondod lesz vele, csak tanulj. :)
2016. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor elmondanám, hogy sokféle erős gimnázium van.

Ott vannak a legjobbak: Eötvös, Fazekas, Apáczai, Radnóti, Lovassy, Városmajori, Veres Péter... tehát a top 10. Ide kitűnő mellett kell a 75-85 pont, jó szóbelivel.

Vannak olyanok, amelyek erősen, de azért nem annyira, mint ezek: például Veres Pálné, Madách, Nyíregyházán a Krúdy... Ezekbe általában 701-75 pont

Vannak középerős gimnáziumok: például a TÁG, Berzsenyi, Szent László, Nyíregyházi Kölcsey stb., talán az alsó határ az Óbudai... ide kell 60-70 pont+kitűnő és jó szóbeli.

De van, akinek mondjuk erős a Petőfi.

Például a Városmajori holnapján van kiírva, hogy azt hiszem 4,2 alatt nem érdemes jelentkezni. De pfff... hogy esélye legyen a tanulónak 4,2-vel baromi jó központi kell...

2016. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!