Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elegendő adatot adtam meg...

Elegendő adatot adtam meg ahhoz, hogy ki lehessen találni, melyik ládában milyen szám van?

Figyelt kérdés

Adott 4 láda, és mint a 4 láda egy számot rejt. A számok 1, 2, 3, 4. Mind a 4 láda egy adatot ad meg, melyekből elvileg ki lehetne következtetni, melyik ládában melyik szám van. Öcsémnek csináltam, szereti az ilyen feladatokat.


[1. láda] [2. láda] [3. láda] [4. láda]


1. láda: Nem nálam van a 3-as szám.

2. láda: A 4-es szám mellettem van.

3. láda: Tőlem balra egy páratlan szám van.

4. láda: Az első ládában kisebb szám van, mint nálam.


A megoldást egyelőre nem írom le, érdekelne, hogy ki lehet-e könnyen logikázni, és elég-e az adat.


2016. febr. 2. 09:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Első láda: Páros szám van nálam.
2016. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg, hogy az első láda szerint, mellette nagyobb szám van. De mindenképp az elsőn változtass.



Igazából az jelentette a bajt, hogy valamiért a 3. kijelentés után, elhagytad a 4. ládából a 2-t, mint lehetőséget, holott ezt semmi sem zárta ki.

2016. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszönöm.


Az ilyen feladatoknál egyébként ez a legjobb megoldási módszer amit csináltam? Tehát felrajzolod az összes lehetőséget, és állításról állításra végigveszed, majd visszamenőleg kizárod a megmaradt lehetőségeket, míg teljesen le tudod csökkenteni az eseteket a megoldásra?


A halmazos feladatokat is így kell megoldani? Tudjátok, tipikusan az az eset, hogy adott 3 halmaz, és mondjuk megadnak egy osztály létszámot ahol X ember angolt, Y ember németet, Z ember spanyolt tanul, de mellette még megadják hány ember tanul angolt és németet, vagy angolt és spanyolt, vagy németet és spanyolt, vagy egyiket sem, stb.?

2016. febr. 2. 09:51
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, ez a legjobb módszer, hogy szépen leírod, lerajzolod, ahogy neked kényelmesebb. És amit tudsz azt felhasználod. Egyébként ügyesen összedobtad a feladatot, nem könnyű dolog.
2016. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!