Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi sorrendjelölés...

Felvételi sorrendjelölés segítség?

Figyelt kérdés
Jogász osztatlanra akarok menni,megjelöltem Budapesten a KRE,PPKE,ELTE egyetemek nappali és önköltséges képzését is, illetve a PPKE-en a levelezőt is. Jelenleg úgy néz ki, hogy Elte ONA, majd PPKE ONA, KRE ONA, utána ugyanígy,csak ONK-kal, és a legvégére tettem a levelezőt. Ez így szerintetek jó, ha szinte biztos,hogy nappali támogatott formában nem fogok bekerülni ? Létezhet olyan,hogy megtelik az adott forma, és én lecsúszok ?Például ha valakik első helyen jelölték meg KRE önköltségesét,én meg csak ˝hatodiknak˝ , és lecsúsznék mindenről, csak onnan nem, mégsem vesznek fel oda, hiába vannak meg a pontjaim ?

#felvételi-sorrend
2016. febr. 2. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, másodszor nézd meg önköltségesen hány embert vesznek fel, harmadszor meg most nézem, hogy mi a fszról beszélsz?

"Például ha valakik első helyen jelölték meg KRE önköltségesét,én meg csak ˝hatodiknak˝ , és lecsúsznék mindenről, csak onnan nem, mégsem vesznek fel oda, hiába vannak meg a pontjaim ?"


kapacitások:

kre ona/onk

20 < 120

ola/olk

20 < 140


ppke

50 < 375


elte

100 < 450


most pedig irány a tavalyi adatokhoz gyorsan és nézd meg hova mennyien jelentkeztek és mennyit vettek fel és milyen pontok kellettek.

2016. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt a mondatot úgy értettem, hogy tegyük fel, hatodiknak megjelöltek a KRE önköltségesét, ahová mondjuk 350 pont a bejutás. Nekem 360 pontom van, és lecsúszok az Eltéről meg a Pázmányról is. Pontszám szerint tehát bejutottam a Károlira. Azonban előfordulhat olyan,hogy mégsem vesznek fel,mert mások előrébb sorolták az adott szakot, és nekem már nincs hely?
2016. febr. 2. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi köze a sorrendnek ahhoz, hogy bejutsz-e egy képzésre vagy sem! Ugyanannyi esélyed van akkor is ha te utolára rangsoroltad az adott szakot! Nem élevez előnyt azajelentkező aki első helyre sorolta, csak a pontszám számít. Oda vesznek fel, ahol elérted a pontszámot. Amennyben több megjelölt helyen is elérted a ponthaárt, akkor arra a képzésre ami nélad előrébb van a rangsorban.
2016. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2016. febr. 3. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!