Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik orvosira jelentkeztek,...

Akik orvosira jelentkeztek, miért akartok orvosok lenni?

Figyelt kérdés

Az emberi testről lehet tanulni egyetemen kívül is.

Segíteni is lehet másokon diploma nélkül, ha azt akar valaki.

Miért pont orvosi egyetem és nem szociális munkás, ápoló vagy biológus stb?

Mi a valódi motivációtok?


2016. febr. 3. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

"Az emberi testről lehet tanulni egyetemen kívül is."


De nem mindegy,hogy milyen szinten.


"Segíteni is lehet másokon diploma nélkül, ha azt akar valaki."


Nem akarok.


"Miért pont orvosi egyetem és nem szociális munkás, ápoló vagy biológus stb?"


Nem akarok éhbérért csicskáskodni.


"Mi a valódi motivációtok?"


PÉNZ.


(Bár röhögni fogsz,én akkor határoztam el,hogy doki akarok lenni,mikor 15 évesen kivették a mandulám és láttam azt a csomó csinos nővért és azt,hogy hogyan csüngtek a főorvoson.)

2016. febr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert alapvetően természettudományos beállítottságú vagyok, és szerintem az orvos szak az egyik legtöbbféleképpen hasznosítható természettudományi szak. Én pl. nem tervezek orvosként praktizálni, de ha nem jönnek be a számításaim, még mindig lehetek orvos. Sokrétűen tudom majd hasznosítani az itt szerzett tudást és diplomát.
2016. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan orvosok lesznek mint az első válaszoló, akkor nagy sz.rban leszünk
2016. febr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, az emberi testről lehet tanulni egyetemen kívül is, de egyáltalán nem olyan mértékben ill. szemlélet alapján, mint az orvosin. Például a betegségek részleteiben való megértése szerintem nem lehetséges orvosi nélkül, mivel az olyan könyvek, amik ezzel foglalkoznak, nem is érthetőek előtanulmányok nélkül, már csak a nyelvezetük, szakkifejezések miatt sem. Az orvosin nem csak az emberi test működése a téma (az kb. az első két év), hanem a betegségek, elváltozások, majd azok diagnosztikája, terápiája. A mikrobiológia például a kórokozókkal foglalkozik, a farmakológia a gyógyszerekkel, nagyon sokrétű az orvosi egyetem, nem csak arról szól, hogy hogy működik a vese, ez elég kis része a dolgoknak, még a röntgengép működési elvét is meg kell tanulni, meg rengeteg olyasmit, amiről az ember azelőtt nem is hallott.


Segíteni is lehet persze, de ezerféleképpen és az mind másfajta segítség. Még a különböző szakorvosok is másféleképpen segítenek egy betegnek, más kiműteni egy daganatot a vastagbelükből, vagy beállítani a véralvadásgátlójukat, hogy ne kapjanak stroke-ot. És teljesen más ételt osztani a rászorulóknak.


Azért nem szociális munkás vagy ápoló, mert ők teljesen mást csinálnak, mint az orvos.

Én a betegségüket, fájdalmukat akarom megszüntetni, vagy szinten tartani, amíg lehet, hogy ne romoljon az állapotuk.

És bár egyforma fontosságúnak tartom az ápolók munkáját az orvoséval, ha valaki nagyon jó tanuló és természettudományos érdeklődésű, akkor miért ne menne orvosira?


A valódi motivációja mindenkinek más. Ismerek olyat, aki azért jött ide, mert jól tanult, érdekelték a természettudományok, így kézenfekvő volt, hogy akkor orvos lesz, de olyan is van, akinek pl. súlyos beteg családtagja van és ezért szeretne azzal az adott betegséggel küzdeni, hogy másoknak segítsen.

Hiába hangzik az klisének és kamunak, hogy sokan így akarnak segíteni az embereken, tényleg van ilyen, a legtöbbünknek nincs "valódi, rejtett, gonosz motivációnk" :D


A pénz elég szar, igaz, hogy csak itthon, bárhol máshol nagyon jól fizető, magas presztízsű hivatás az orvosé, akkor sem arról szól, hogy zsebre vágod a milliókat és nyaralgatsz, főleg nem az elején.

Rohadt stresszes, nagyon nagy felelősséggel jár, lelkileg megterhelő, 100 éves az egyetem, újabb 100 év mire magabiztosan elsajátítod, amit kell.


Aki itt van, az vagy az érdeklődési körének tett eleget, szellemi kihívást akart és/vagy gyógyítani szeretne. Persze van, akit a szülei nyomtak stb, de ez a ritkább.


Ha abszolút nem érdekel ez a szakma és úgy mész orvosira, akkor tömény szenvedés lesz az életed, de ha igen, akkor igazán minőségi, áldozatos, de szép életet élhetsz orvosként.


És ismerek olyat, aki pl. elkezdte az orvosit, aztán mégis szakápoló lett, mert bár rájött, hogy az orvosi nem neki való, mégis segíteni akart. Ördögi motiváció :D

2016. febr. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok, még annyit akarok mondani az első válaszolónak, hogy tudom, hogy ez csak egy hülye netes fórum, mégis lehetne annyi eszed, hogy nem azt reklámozod egy nyilvános oldalon, képviselve kb. az összes orvost, hogy te nem akarsz segíteni.

Még ha nem is ez volt az elsődleges oka annak, hogy idejöttél, hanem mondjuk a tudomány szeretete, az akkor is ritka, hogy egy orvos/orvostanhallgató kerek-perec kijelentse, hogy ő bizony nem akar segíteni.


Ezt sajnálattal hallom, és bár te vagy a ritkább eset, mégis itt a te gyerekes, negatív válaszod jön ki elsőnek. Arra nem gondolsz, hogy lehet, hogy valaki ezt elolvassa és másnap úgy fekszik be a kórházba, hogy azon gondolkozik, vajon az ő orvosa is leszarja-e, hogy mi van vele és csak a pénzen meg a nővéreken jár az agya?

2016. febr. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Saavedro ***** válasza:
0%
Engem sem az emberek segítése motivál, de attól még nem szarnám le a betegeket.
2016. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez undorító... Viszont megfigyeltem egyre több labilis, megbízhatatlan ember szerez orvosi diplomát. Egy orvosnak emberként is példaértékűen kell viselkedjen,ha meg nem tud,akkor válasszon másik szakot, az kevés,hogy megtudja tanulni a tananyagot.
2016. febr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pl. emberek életét szeretném megmenteni.

A pénz nem igazán érdekel, nyilván nem szeretnék éhen halni, meg al akarom tartani a családomat, de nem a millió négyzetméteres rózsadombi villa a cél.

Mindig is orvosira akartam jönni, soha nem is gondolkoztam másban, ezért nem szociális munkás vagy ápoló. Ők is nyilván embereken segítenek, de másképp engem nem az a része érdekel.

Diploma nélkül? Érdekelne, hogy kérdező, mit értesz az alatt, hogy diploma nélkül is lehet segíteni, írd le ezt írd le légyszi!!

2016. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!