Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira készülők! Ha nem...

Orvosira készülők! Ha nem sikerül idén bejutnotok, mi a B tervetek? Megpróbáljátok újra, vagy jelentkeztek máshova, vagy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 03:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kezdj el egy szimpatikus okj-s képzést, aminek azért lenne is értelme, és ha legközelebb fel is vesznek, akkor passzív félévezhetsz, és befejezheted az okj-t is.
2012. jan. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem jelentkezek máshová.Ha nem vesznek fel dolgozni fogok, megtanulok felsőfokon németül és lehet újra érettségizek kémiából utána megpróbálom megint :)
2012. jan. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 bensdorp ***** válasza:
9%
Ha megfogadtok egy tanácsot: aki gimnáziumban nem tudott úgy tanulni, olyan eredményt elérni, hogy bekerüljön az orvosi egyetemre (ami az egyetemi elvárásokhoz képest nevetségesen könnyű), az nem fogja bírni megtanulni a kellő mennyiségeket az egyetemen. Egy átlag vizsga felér egy komplett 6 tantárgyas érettségivel, de úgy, hogy nem 12 évig tanultál előtte rá, hanem nullát. Így azt javaslom, hogy akit nem vesznek fel, az ne húzza a saját idejét, mert bukások, passzív félévek lesznek belőle, majd otthagyja, és sok évet elpazarolt az életéből. Nem beszélve a lelki csapásokról, amik emiatt érni fogják.
2012. jan. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó..

jó nagy hülyeséget mondasz azzal, hogy ne próbálják újra..

ismerek olyat, akit a 4. vagy 5. próbálkozásra vettek csak fel és érdekes módon ő is eltudta végezni az orvosit..

a vizsgának egyetemen neki lehet futni 3x is, az érettséginek csak egyszer.. mi van ha épp szr napod volt? ráadásul ha már bent vagy az egyetemen, az azt jelenti h leérettségiztél és tudod milyen vizsgadrukkal odaülni a tanárok elé, van már tapasztalatod, nem úgy, mint az érettséginél...

jah és aki csak 1-2 ponttal csúszik le? az ne próbálja meg újra, mert ő hülye? ... ugyan kérlek, de beszélj már ekkora marhaságot...

2012. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Na erre rácáfolok!

Engem is másodjára vettek fel, és teljesen jól megvagyok. Igaz nem én vagyok a legjobb tanuló, de messze nem is a legrosszabb. És RENGETEGEN vannak akiket másodjára vettek fel (sőt olyan is van akit csak harmadjára) és mégis végig csináltak 4 évet.


Amúgy én abban az egy évben megszereztem a jogsim, OKJ-ra jártam, dolgoztam és persze újraérettségiztem.

2012. jan. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bensdorp ***** válasza:
0%
Elnézést, kifelejtettem, hogy tisztelet a kivételnek. De az általános tendencia az, amiről én írtam.
2012. jan. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De még csak nem is általános. Tényleg nem veled akarok kötözködni bensdorp, csak tapasztalatból írom amit írok. Mondjuk azzal egyetértek, hogy ha már másodszorra sem vesznek fel, az azért jelent valamit... mondjuk hogy nem orvosira való vagy. De egyébként erre is páran rá tudnának cáfolni!
2012. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát engem nem vettek fel, most fogok másodjára próbálkozni és csak duplázás jöhet szóba, eléggé parázok, de hanem jön össze 3jára is fogok, csak mert hiába megyek el dolgozni stb.. nekem nincs más célom, nincs semmi amiért ennyit szenvednék, tehát tök céltalan lennék ugyhogy legalább így van valami értelme az egésznek.
2012. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ismerek én is sok embert az egyetemen, akiket nem vettek fel elsőre orvosira, és haladnak rendesen, el fogják végezni. Engem sem vettek fel elsőre, és nem azért, mert hülye vagyok és nem bírtam megtanulni ami kell az érettségire. Matek, infó, töri szakra jártam gimiben, így nem iskolai keretek között nem tudtam felkészülni a biosz és kémia érettségire. Ráadásul akkor vezették be kétszintű érettségit, nem tudtuk sem mi diákok, sem a tanárok sem, mik az elvárások, miből készüljünk fel, nagy fejetlenségvolt. Újraérettségiztem, megcsináltam a második nyelvvizsgámat, és sikerült. Most már ötödéves vagyok, nem csúsztam egy évet sem, nem bukdácsoltam végig az egyetemet. Az évismétlő, bukdácsoló ismerőseim 90% azok közül került ki, akiket elsőre felvettek. Ennyit arról, hogy aki nem kerül be elsőre, azok úgyse tudják elvégezni.
2012. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mármint iskolai keretek között nem tudtam felkészülni.
2012. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!