Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű matek és fizika...

Emelt szintű matek és fizika érettségin körülbelül milyen pontszámot reális elérni?

Figyelt kérdés

Ez a két kedvenc tárgyam, így ezekből is járok fakultációra. A tanórákon való megfeleléshez nem kell nagyon megerőltetnem magam, viszonylag könnyen megértem a dolgokat, úgyhogy 1-2 jegy kivételével színötös vagyok (egy egyébként elég jó iskolában).


Most kell eldöntenem, hogy angolból közép vagy emelt szintű érettségire menjek-e, és ehhez szeretnék tanácsot kérni. Angolból középfokú nyelvvizsgám van, ezért a középszintű érettségi simán meglenne, viszont az emeltre nem mennék, mert ha matekból és fizikából is emeltezem, akkor ezzel kimerítettem az összes többletpontomat, viszont a százalékot nem szeretném kockáztatni. Angolból középszinten reális a 90% fölötti eredmény, emelt szinten, főleg a szóbeli részen viszont én nem jósolnék magamnak kb. 80%-nál többet.


Ha azt feltételezzük, hogy alapvetően jó vagyok matekból és fizikából is, és hajlandó is vagyok ezekkel sokat foglalkozni, akkor körülbelül milyen pontszámot lehet reálisan elérni? Megérné a fizika helyett inkább angolból emelt érettségit csinálni?



2016. febr. 3. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
matekból 92%-ot el lehet érni emelten, nagy erőlködés nélkül. Fizikát nem tudom.
2016. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

80% teljesen realis, de ha sokat tanulsz ra akkor akar a 90+% is.


En amugy csak 1 emeltet tennek a helyedben, matekbol vagy fizikabol. Igy a masikbol siman lesz 90+%-od, 50+28 pluszpontot is megkapod, igy mar a legtobb szakra biztos helyed van.


Milyen szakra tervezel menni?

2016. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyelőre még nem tudom biztosra mondani, hogy hova megyek, bár még van valamennyi időm, mert csak 11-edikes vagyok. Ami eddig valószínűnek tűnik, az a BME-KJK, de hogy onnan melyik szak legyen, az még nem biztos. Azért gondolkozom a két emeltben, mert lehet, hogy végül inkább valami másmilyen szak/kar mellett döntök, ahova akár kritériumból, akár a pontszámok miatt szükség van az emeltre.

2016. febr. 3. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mernoki szakbol kizarolag a BME mechatronika, ahol magas a ponthatar, a tobbi helyre 400 ponttal biztos helyed van. Ezen kivul a gazdasagi szakokon szokott magas lenni.
2016. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen felesleges angolból emelt érettségit tenned, nem is értem, ez miért kérdés, semmi előnyöd nem lesz belőle, ha van nyelvvizsgád.


Sőt igazából nem is kéne angolból érettségizni, mert B2 nyelvvizsga alapján megadhatnák a középszintű angol érettségit, nemtudom, most milyen szabályzat érvényes erre.


Szóval maradj a matek, fizika párosnál, sőt inkább azt javasolnám, hogy csak egyből csinálj emeltet, de azt az egyet rohadt jól tanuld meg 90% fölöttire, mert ez a fajta tanulási módszer fog önálló munkára nevelni: Ne elégedj meg azzal, amit elmond a tanár órán, hanem önszorgalomból tanulj még hozzá dolgokat önálló munkával, mert majd egyetemen is erre lesz szükséged.

Közép nyelvvizsgára is adnak egy csomó pontot, plusz egy emelt érettségi, ez a kettő már önmagában elég jól betölti a szerezhető többletpontok által meghatározott halmazt.

2016. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Angol emeltet már csak azért sem érdemes tenned, mert ha a BME-re jelentkezel, akkor nem is kapnál érte többletpontot, mert nem felvételi tárgy a mérnöki szakokon. Angol emeltet felejtsd el, semmi értelme.


A matek emelttel nem hiszem, hogy gondod lesz (abból amit leírtál, úgy tűnik). A fizikát nem tudom megjósolni.


A legjobb az lenne, ha otthon vizsgaszituációt teremtve, megírnál pár korábbi emelt feladatsort, aztán látod, hogy jelenleg kb. hol tartasz (matekból is, fizikából is)


Szóval, ha valamiben döntened kell, az az, hogy fizika emelt vagy közép. Angol emelt felejtős, mert nem kapsz érte semmit.

2016. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt igazából nem is kéne angolból érettségizni, mert B2 nyelvvizsga alapján megadhatnák a középszintű angol érettségit, nemtudom, most milyen szabályzat érvényes erre."


Már nincs ilyen szabály, régen adtak középfokú nyelvvizsgára egy 100%-os emelt angolt, vizsga nélkül... Jó világ is volt :D

2016. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!