Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem tudok...

Mit csináljak? Nem tudok tanulni. Kiborultam teljesen, idén érettségizek de egyszerűen úgy érzem hogy nem megy semmi. Hiába tanulok órákat mert eredménytelen. Nem ragad meg semmi.

Figyelt kérdés
Minden érettségi tantárgynál azt érzem az órákon hogy nem megy. Fél évet többnyire négyes ötösökkel zártam (kivéve a törit). De elindult a lavina hármast ketteseket kapok. Hiába próbálok javítani, nem megy. Úgy érzem felesleges minden rá töltött órám. Szeretnék jól le érettségizni és tovább tanulni. De jelenleg olyan lelki állapotba kerültem hogy már abban is kételkedek hogy az érettségit meg tudom csinálni.kihez forduljak aki segíteni tudna?
2016. febr. 4. 16:46
 1/5 anonim válasza:

Ezt érzem én is. Mintha minél többet tanulok annál kevesebbet tudnék...

Nem tudom mit tudnál tenni, csak, hogy próbálj meg lenyugodni, időben lefeküdni és készíts tervet, hogy mikor mit kell tanulnod. Az nekem segít valamennyit. Meg persze tanulj sokat.

2016. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában az a gond, hogy nem megfelelő módszert választunk a tanuláshoz. Te hogyan próbálsz tanulni?
2016. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát évekig általában magoltam. De ennyi anyagnál már nem megy. És magolni sem tudok már. Átolvasom és próbálom megjegyezni az anyagot. Hát kevés sikerrel..
2016. febr. 4. 21:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs valami szakember erre?
2016. febr. 4. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Van rá szakember, de nincs rá szükséged.

Először is ne magolj(!!!!!!!!!!!!) az semmi, semmire sem jó, csak a rövidtávú memórába tömöd bele azanyagot, a feldolgozás magasbb szintjére nem jut el, ezért kihullik hamar, és nem teljesítesz jól se dolgozatnál se nagyobb vizsgánál.

Előzőekben rossz tanácsot kaptál, hogy tanulj sokat..az egy nagy butaság. Érettségi májusban lesz. 3-4 hónapig nem lehet egyfolytában csak tanulni. Kikészíted magad.

1. Végy egy nagy levegőt, és csinálj egy excel táblázatot maganak. Milyen tárgyból és mit kell tudod érettségire, és oszd be szisztematikusan miskor mit tanulsz.

2. Rövidítsd le a tananyagot!!, emeld ki a lényeget. eszedbe se jusson úgy natúran ahogy a könyvben van nekiesni. mint látod nagy mennyiségnél már nem hatékony.Akkor jó a kiemelésed, ha 40 oldalból tusz csinálni 10 oldalnyi kiemelést. És annyak a logikáját jegyzed meg amit te magadnak kiemeltél. hidd le ha ezt csinálod az apróbb részletekre is vissza ogsz emlékszeni, azokra amit a kiemeésekből már lemaradt, ert a "hívószavak" megmaradnak.

3. Aludj eleget, és ne stresszelj.

4. Leglább 2-szer így szisztemetikusan veddvégig az anyagot, harmadjára már ne olvasd a saját egyzetedet csak a palra nézz rá, már az adott lapra rápillantsz eszedbe fonak jutni a dolgok.

5. Számolós feladatokhozez nem jó módszer, ott sajnos a példatípusokat gyakorolni kell,ha otthon megy érettségin is menni fog.

2016. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!