Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvet használjak...

Milyen könyvet használjak szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés

Májusra kell a szakdolgozat, már a témák is megvannak, de nem találtam hozzá megfelelő szakirodalmat. Tankönyvekből is lehet hivatkozni?

Milyen könyveket ajánlanátok, ha MNB és monetáris politikáról, inflációról, befektetésről, és bankrendszerekről akarom a szakdolgozatom csinálni? Etzek közül valamelyiket. Már mindenütt kerestem, de nem találtam normális könyvet.



2016. febr. 5. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem csak könyvek vannak, sőt, alapvetően inkább friss publikációkat, tudományos cikkeket kell keresni, nem pedig könyveket. Tankönyveket idézni nem elegáns, csak indokolt esetben érdemes (pl. definíció).
2016. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És mi lenne a témája? Csak kulcsszavakat soroltál fel.
2016. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt terveztem, hogy a bankrendszerek kialakulásáról kezdem, és aztán kifejtem az MNB kialakulását, szerveit stb, esetleg kitérek az inflációra, hitelezés stb.
2016. febr. 5. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem téma, semmi konkrétum. A konzulensed mit mondott?
2016. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Konzultálni kell, azért van a konzulens. Az, hogy könyvekből összeollózol ezt-azt, az kutyasz(a)r, nem pedig munka. Valami újat kell alkotni, ennek hiányában minősíthetetlen a dolgozat.
2016. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez még csak OKJ-hez kell, azt elfelejtettem. Amúgy ezek a témák, ennél konkrétabban nincs megfogalmazva.
2016. febr. 5. 16:55
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Milyen okj-ra jársz, hogy szakdoga kell? Csak azért kérdem, mert régen tényleg kellett ilyen, de mostanság nem divat.
2016. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyesmik a cikkek a témában:


[link]

epa.oszk.hu/00000/00017/00139/pdf/09kiherczeg.pdf

epa.oszk.hu/00000/00017/00132/pdf/06hidi.pdf


Nem gondolom, hogy Okj-s szinten ilyen reakciófüggvényeket és kamatszabályokat kéne becsülgetni, de valami szűk téma kell. Ha nem akarsz statisztikai elemzést (a témában legtöbbször azt szoktak), akkor is kell egy hipotézis, amit a dolgozatban megvizsgálsz, és a végén megerősíted/elveted.


Nem kell nagyon nagy újításra gondolni, világot megváltani, de valami olyasmi hipotézis jó lenne pl. hogy az MNB a megalakulása óta egy hatékonyan működő intézmény, és akkor tényleg le lehet írni, hogy hogy alakult ki, milyen alosztályok vannak, hogy döntenek, és ha ezeket jól megírod, az elég lehet a bizonyításhoz/cáfoláshoz (persze akkor kellenek olyanok is, hogy mi szerint hatékony, gyors döntés, eredményes döntés, alacsony költség stb. de itt viszonylag szabadon lehet választani, ha megindoklod). És beszélj a konzulenseddel, vagy ha egy lusta disznó, aki nem akar segíteni, válassz másikat. :D

2016. febr. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, pénzügyi OKJ. Amúgy azt mondták, hogy épphogy most jött be ez, hogy erre is kell szakdolgozat.
2016. febr. 6. 08:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik, ismét bevezették a régi rendszert. Még a 70-es években ugyanígy szakdolgozatot kellett készíteni.
2016. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!