Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztikások! Mesélnétek...

Anglisztikások! Mesélnétek pár dolgot a képzésről?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam rajta, hogy ezt választom mert igazából elég tanácstalan vagyok a továbbtanulást illetően... ez szimpatikusnak tűnt. Nagyjából utánanéztem, hogy milyen követelmények vannak, milyen intézményekben indítják, ponthatárok stb., de örülnék, ha valaki tudna mesélni személyes tapasztalatokat, élményeket. Ha valaki ráér és van hozzá kedve, akkor akár privátban is szívesen beszélgetnék erről mert ideje lenne választanom és kíváncsi is vagyok rá. Leírnátok pár dolgot ezzel kapcsolatban? Olyanokra gondolok, hogy hol tanuljátok, miket tanultok, elégedettek vagytok-e, milyen a légkör, milyenek az elvárások vagy ha valaki már végzett akkor úgy nagyjából látja, hogy "megérte-e", hol helyezkedett el, más szakra/intézménybe ment volna, stb....kb. ilyesmikre lennék kíváncsi, de persze bármit írhattok, ami kapcsolódik a témához.
2016. febr. 5. 15:01
 1/1 anonim válasza:

Én Pázmányon tanulok, harmadéves anglisztikás vagyok, reményeim szerint most diplomázom.

Nagyon szeretem ezt a szakot, és úgy vélem rengeteg lehetőség nyílik meg előttem ezzel a szakmával a kezemben. Hiszen választhatom a tanári pályát, elmehetek különböző irányultságú cégekhez, de akár a fordító-tolmács is lehetek.Irodalmi,történelmi és nyelvészetes tárgyakat tanulunk. A 2. félév végén van egy fontos vizsga, az alapvizsga , az a Cambridge-i advanced-dal egyenlő. 6. félév végén, pedig egy hasonló kaliberű vizsgát kell letenni a hallgatóknak, amely a Cambridge-i Proficiencyvel egyenértékű. Egyetemi éveid alatt ezen a szakon megismerkedsz angol nyelvű kultúrák történelmével és irodalmával.

Egyébként az ELTE-n, Károlin, bp-i főiskolákon is indul ez a szak. Valamint Szegeden és Pécsett is.

2016. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!