Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki elkezd egy szakot...

Ha valaki elkezd egy szakot az egyetemen, de másik városban akarja egy másik egyetemen befejezni ugyanazt a szakot, a már befejezett kurzusokat át lehet vinni, jóváíratni?

Figyelt kérdés

Ha valaki elkezd egy szakot az egyetemen, megcsinálta az összes kurzust, megvan a kreditszám, abszolutórium, de másik városban kell élnie és egy másik egyetemen akarja elvégezni, befejezni ugyanazt a szakot, (szakdoga, államvizsga) akkor áthozhatja e a már teljesített kurzusokat?


Tehát ha pl Pénzügy és számvitelt kezdtem a Szolnoki Főiskolán, de a Pannon Egyetemen akarom befejezni, akkor a Pannon Egyetemen jóváírathatom e a statisztika, nemzetközi gazdaságtan, mikroökonómia, matematika, makroökonómia, közgazdaságtan, értékpapír számtan, pénzügy, számvitel, vállalati pénzügy stb. óráimat? (ez csak egy példa, nem pénzügyet végeztem)



2016. febr. 6. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is.

Ha valamikor a képzés közben kéred az átvételt, és megfelelsz a fogadó intézmény átvételi kritériumainak akkor átvesznek. Hiába teljesen azoos a szak ahova az átételt kérted, egyesével megnézik az elvégzett kurzusaidat, és lesz amit elfogadnak mert egyezik a tematika és lesz amit újra kell csinálnod. Illetve azonos szakon is vannak eltérések a kurzusok és kurzus tematikák és követelmények között. Tehát azokat a tárgyakat felvetetik veled amiket előző helyen nem tanultál vagy nem olyan mélységig tanultál. Persze lehet szerencséd hogy minden egyezik, de ez olyan ritka mint a fehér holló.

Viszont ahhoz, hogy egy adott intézményben diplomát kapjál a kurzusok 60%-át ott kell teljesítened. Ha plédádnál maradok azaz a Pannon Egyetemre szeretnél diplomázni akkor idézek a Pannon Egyetem TVSz-éből.

[link]

26.§ (2) pont, ami így szól:

"A végbizonyítvány kiadásának feltétele, hogy a szakon előírt kreditmennyiség hatvan százalékát az Egyetemen teljesítse."

2016. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Plusz még azzal is szivathatnak, hogy nem fogadják el a korábbi vizsgáidat az eltérő színvonalra/curriculumra hivatkozva!!


Nekem a külkeren nem fogadták el az egyetemi szintű corvinusos szigorlataimat!!

2016. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!