Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatói jogviszony megszün...

A hallgatói jogviszony megszüntetését nekem kell kérvényezni a neptunban (6. vizsga alkalom nem sikerült)?

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Hát, akkor nem. De felvételizz most újra. A következő 6 alkalomból egy biztosan sikerülne, nem? Vagy más karra, szakra is felvételizhetsz, ha az jobb neked.
2016. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem ezt mondták a tanulmányi osztályon és nem tudom hogy akkor most mit csináljak, mert nem szeretnék újra felvéteéizni
2016. febr. 6. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Mit mondtak? TO-n szeretnek hülyeségeket beszélni, általában nem az okos emberek gyűjtőhelye.


Egyébként teljesen logikátlan, hogy neked kéne kérvényezned. De a törvény nem is kényszerít logikus gondolkodásra, egyértelműen le van írva, mi történik ilyenkor:


Nftv. 59. § (4)

"(4) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt."

2016. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
79%
Szia! Én is hasonló cipőben járok a 6 vizsgalehetőséggel. Neked sikerült valamit kiderítened a jogviszonnyal kapcsolatban?
2016. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen. Felhívtak a TO-ról és mondták hogy elnézték, azt hitték hogy van még 1 alkalmam de nincs és akkor törölni fognak, a héten fogok értesítést kapni!
2016. febr. 14. 14:55
 6/7 anonim válasza:

Ezt nem értem, hogy csinálhatják meg, már elkezdődött a félév. A vizsgaidőszak lezárta óta, azért lett volna idejük ezeket kiküldeni.

A 6 vizsgalehetőséged az mind elégtelen vagy volt, hogy nem mentél be és úgy buktad el?

2016. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Te végülis újra felvételizel? Abban az esetben, ha a suli szünteti meg a jogviszonyt, akkor is újra lehet felvételizni ?
2016. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!