Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én állami képzésre jártam...

Ha én állami képzésre jártam egyetemre 2 évet, és aztán újrafelvételiztem egy másik egyetemre államira, akkor a 11 félévet ami alatt el kell végezni az egyetemet hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

"A 11-dik félév után a magyar állam elkezdi behajtani a támogatott félévekre be nem fizetett önköltség valahány százalékát, mivel a képzési idő másfélszerese alatt a hallgató nem kapott diplomát. Ekkor már nyilván önköltséges a hallgató, de a tanulmányait folytathatja."


Ez a 11 félév újrakezdődött amikor átjöttem a második egyetemre, vagy gyakorlatilag muszáj csúszás nélkül megcsinálnom, különben fizethetem vissza az egészet? Én ezt csak most olvastam. Eddig úgy tudtam hogy ha lejárnak az államilag támogatott féléveim, akkor átkerülök fizetősre és ha ezután elvégzem, akkor nem kell fizetnem visszamenőlegesen kifizetni.


Csak megjegyzésként. Jól sikerült az első félévem az új egyetemen, nem tervezek csúszni, de 1-2 félév csúszás mérnökin mindig benne lehet sajnos.



2016. febr. 8. 01:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan van az idézet, de kicsit pongyola.


Valóban van egy olyan szabály, hogy a képzési idő másfélszeresén belül diplomát kell szerezni, különben az állami ösztöndíj felét vissza kell fizetni. Mivel az Nftv. szerint másfélszeresén BELÜL kell, az én értelmezésem szerint ez 11 félév nem lehet, mert: 6 féléves képzés => 9 félév, 7 féléves képzés => 10,5 félév, 8 féléves képzés => 12 félév. (A 11 már nincs a 10,5 féléven belül.)


Ezt a szabályt jogviszonyonként kell alkalmazni, vagyis nem számít a korábbi jogviszony, az új beiratkozással az adott képzésre újrakezdődött ez a dolog. Nem tudom, hogy a korábbi képzésed egyáltalán 2012. szeptember után kezdődött-e, mert ha igen, akkor akár arra is lehet külön visszafizetési kötelezettséged (mivel ott sem szereztél diplomát, hiszen megszűnt a hallgatói jogviszony).


Van olyan szabály is, hogy a képzési idő +2 félév után át kell sorolni önköltségesre az állami ösztöndíjast. Ez viszont szakonként értendő, és ha újrakezdted UGYANAZT a szakot, akkor a korábbi időt is figyelembe veszik. Gyakorlatilag ez az egyetlen helyzet, ahol korábbi tanulmányokat is figyelembe vesznek a szabályok alkalmazásakor.


Ezen kívül összesen egy embernek 12 állami féléve van (kivételes esetben 14), abba pedig minden beleszámít, amin államin töltöttél el.

2016. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó jólírja, annyit fűznék hozzá, hogy ha jól értelek 2 évet jártál másik intézménybe, azaz 4 félévet már elhasználtál a rendelkezésedre álló 12 félévből. Maradt 8 féléved az új helyen. Ebből most lement 1 félév. Tehát van lehetőséged államin befjeznia tanulmányaidat ha szakot váltottál és nem ugyanarra a szakra felvételiztál csak másik intézménybe. Visszafizetned az első 4 félévet nem kell,ezzel csak a "ledolgozási" időd hosszabbodott meg abban az estben ha a mostani szakodat befejezed a fenti válaszadó által leírt időintervallumon belül.
2016. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszokat.
2016. febr. 16. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!